Datum:24.08.2023
Průmyslový obor: Ostatní
Teritoriální zaměření:
Korejská republika - vlajka Korejská republika,
Ukrajina - vlajka Ukrajina

Jižní Korea povolí skupinám podnikatelů vycestovat na Ukrajinu za účelem rekonstrukčních projektů

Jihokorejské firmy vidí v rekonstručních projektech velký potenciál.

Jižní Korea se rozhodla umožnit skupinám až 30 podnikatelů navštívit Ukrajinu kvůli potenciálním projektům rekonstrukce a obnovy na základě cestovních výjimek. Soul vyjádřil svůj záměr aktivně se podílet na obnově země, přičemž podnikatelská komunita v infrastruktuře a dalších sektorech se s tímto krokem rovněž ztotožnila.

Vláda plánuje umožnit podnikatelům vstup na Ukrajinu za účelem rekonstrukčních projektů tím, že udělí výjimky ze zákazu cestování, který je na zemi uložen od února loňského roku. Podle podrobných plánů vláda omezí počet cestujících podnikatelů na maximálně 30, přičemž délka jejich pobytu bude nejdéle dva týdny.

Ministerstvo zahraničí začalo od podnikatelů přijímat žádosti a pokud počet žadatelů překročí limit, budou požádáni, aby upravili termín cesty tak, aby počet cestujících nedosáhl kvóty.

Se specifickými pokyny stanovenými pro výjimku pro cestování na Ukrajinu se očekává, že mnoho korejských společností navštíví zemi, aby prozkoumalo možnosti účastnit se na potenciálních rekonstrukčních projektech.

Zájem o rekonstrukci projevily stavební a infrastrukturní společnosti a společnosti z energetického sektoru.

Na vládní úrovni má delegace vedená ministrem země, infrastruktury a doprady Won Hee-ryongem v plánu navštívit Ukrajinu koncem října. Samostatně ministerstvo průmyslu organizuje vlastní delegaci složenou z energetických společností s plánem navštívit Ukrajinu v říjnu.

Toto úsilí se zrychluje poté, co prezident Yoon Suk Yeol v červenci nečekaně navštívil Ukrajinu a slíbil poskytnout balíček bezpečnostní, humanitární a rekonstrukční pomoci.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

Další aktuality