Datum:03.02.2024
Průmyslový obor: Dopravní prostředky ostatní, manipulační prostředky a zařízení, Elektronika a elektrotechnika, Stavebnictví a stavební materiály
Teritoriální zaměření:
Kanada - vlajka Kanada

Kanadská vláda investuje do infrastrukturních projektů na severu země

Fond podpoří široké spektrum stavebních projektů i studií zabývajících se specifiky života v arktických podmínkách.

Kanadský ministr dopravy Pablo Rodriguez oznámil chystané investice z Fondu pro národní obchodní koridory (National Trade Corridors Fund) pro šest projektů v severní a arktické časti Kanady v hodnotě deseti milionů kanadských dolarů.

Poskytnuté prostředky mají zafinancovat infrastrukturní projekty a studie, které se věnují jedinečným výzvám dopravy v podmínkách kanadského severu a prioritám severních a arktických komunit v Kanadě. Hlavní zřetel je kladen na posílení stability a výkonnosti dodavatelských řetězců.

Mezi projekty podpořenými financemi federální vlády jsou výstavba skladů; využití satelitně ovládaných sensorů pro udržení optimálního stavu vozovky, ranvejí, infrastruktury v podmínkách arktického moře a silnic na ledu; výstavba přístaviště; vývoj efektivního řízení dat; studie možností využití nových typů dopravních prostředků; studie permafrostu a další.


Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Canadian Manufacturing News.

Další aktuality