Datum:15.05.2024
Průmyslový obor: Neurčeno
Teritoriální zaměření:
Kanada - vlajka Kanada

Kanadská vláda podpoří příznivý ekosystém pro malé podniky

Kanada se snaží přilákat investice, podpořit výzkum a docílit růstu produktivity.

Nový kanadský rozpočet, který vláda představila na konci dubna 2024, má podle ministra pro inovace, vědu a průmysl François-Philippe Champagne podpořit malé podniky.

Hlavní body nového rozpočtu jsou vyřešení nedostatku nabídky bydlení, snížení nákladů na život a podnikání, a podpora investic, inovací a růstu produktivity ekonomiky.

Konkrétnějšími kroky k podpoře podniků, jejich růstu a ulehčení od zatížení je snaha přilákat více investic do sektorů s nulovými čistými emisemi pomocí investičních srážek na daních, zajištění pozice Kanady jako lídra v oblasti umělé inteligence a zavedení badatelských grantů. Součástí rozpočtu je i zvýšení daní pro majetnější Kanaďany.

Ministr Champagne dále vyzdvihl význam malých podniků pro kanadskou ekonomiku: „Malé podniky leží v srdci naší ekonomiky, jsou hybnou silou za místní inovací, růstem pracovních míst a celkovou ekonomickou prosperitou. Prostřednictví nového rozpočtu usilujeme o to, abychom zajistili co nejlepší možné podmínky pro konkurenceschopnost a prosperitu kanadských malých podniků doma i v zahraničí.“


Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Innovation, Science and Economic Development Canada.

Další aktuality