Investice do hydroelektráren severního Ontaria je už několikátou investicí ontarijského fondu, který na modernizaci a rozšíření ekologicky šetrné produkce elektřiny vynaložil celkem 4,6 miliardy kanadských dolarů.
Vláda kanadské provincie Ontario podpoří skrze svůj program Ontario Power Generation přestavbu a rozšíření hydroelektráren v severním Ontariu. Finanční podpora o výší dvou miliard kanadských dolarů by měla navýšit výrobní kapacitu elektřiny v provincii o 830 megawattů, tedy ekvivalent průměrné spotřeby 830 tisíc kanadských domácností.
Motivací za významnými investicemi do obnovy a expanze produkce a rozvodů elektrické energie je jednak prudký nárůst populace Ontaria a technologický pokrok v posledních letech, jednak zastaralost existujících zařízení. Spotřeba elektrické energie by podle odhadů měla v severním Ontariu vzrůst o 80 procent do roku 2050. Práce na elektrárnách by měla trval následujících deset let.
Finanční podpora OPG pro hydroelektrárny v severním Ontariu je již několikátou v řadě investic OPG do ekologicky šetrných zdrojů elektrické energie v provincii. V posledních pár letech byly podpořeny projekty modernizace a dostavby hydroelektráren v oblasti Niagary, města Cornwall nebo východního Ontaria o hodnotě 4,6 miliard kanadských dolarů. Celkově by provincie měla vygenerovat více něž pět tisíc megawattů elektřiny a zajistit 1 900 nových pracovních míst v energetickém průmyslu.
Vypracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Canadian Manufacturing.
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Energetická scéna Peru prochází významnou transformací. Země, tradičně spoléhající na vodní energii a zemní plyn, stále více obrací svou pozornost k nekonvenčním obnovitelným zdrojům energie (OZE), především k solární fotovoltaice (FV) a větrné energii.