Jedním z nejvýznamnějších energetických projektů je propojení jižních a centrálních regionů země. Dalším je možnost zapojit soukromé investory do elektrické sítě.
Pro snížení nákladů za energie se Maroko zaměřuje na strategická opatření, jako je zlepšení správy energetického sektoru. To zahrnuje zejména reformu Národního regulačního úřadu pro elektřinu a digitalizaci procesů.
Do roku 2027 plánuje Maroko přidat více než 9 gigawattů kapacity obnovitelných zdrojů energie, což si vyžádá investici 90 miliard dinárů. Vláda usiluje o urychlení investic v tomto sektoru a o zvýšení ročního objemu investic do obnovitelných zdrojů energie na čtyřnásobek, aby překročila stanovené cíle. Obnovitelné zdroje energie již nyní pokrývají téměř 20 % spotřeby elektřiny v Maroku.
Tyto kroky reflektují vizi krále Mohammeda VI. a mají zajistit úspěšnou energetickou transformaci Maroka a podpořit cíle udržitelného rozvoje země.
Autor: Zahraniční kancelář CzechTrade Maroko.
Zdroj: www.moroccoworldnews.com
Investice má posílit výkonnost, produktivitu a udržitelnost kanadského zemědělství.
Výstavba nové elektrické stanice umožní od roku 2030 napájet lodě z břehu na kontejnerových a automobilových terminálech v Göteborgu.
Turecko se dohodlo se Sýrií na vývozu elektřiny a zemního plynu. Spolupráce zahrnuje také investice do infrastruktury a těžby.
Pod jeho vedením Doosan Enerbility posílila svou pozici na globálním trhu s jadernou energií a přispěla k nabídce na projekt jaderné elektrárny Dukovany v Česku.