Pokles zisku Mercedes-Benz o 25 % v důsledku slabého výkonu na čínském trhu vede ke strategickým investicím do moderních technologií a optimalizaci výrobních procesů pro zajištění dlouhodobé stability a růstu.
Mercedes-Benz zaznamenal dramatický pokles zisku, který se snížil přibližně o 25 % zejména kvůli slabému výkonu na čínském trhu. Nízká poptávka a intenzivní konkurence domácích výrobců ovlivnily finanční výsledky této prestižní automobilové značky. Tento negativní vývoj klade důraz na nutnost rychlé adaptace a implementace nových strategických opatření.
Společnost nyní investuje do moderních technologií, optimalizuje výrobní procesy a rozšiřuje své působení na alternativních trzích, aby posílila konkurenceschopnost a stabilizovala růst. Podle analýz čelí automobilový sektor dalším výzvám kvůli měnícím se preferencím zákazníků a digitalizaci prodejních kanálů. Společnost proto rozvíjí ekologická řešení a posiluje zákaznickou podporu. Tyto kroky mají přinést očekávanou stabilizaci. Tímto komplexním přístupem se Mercedes-Benz snaží čelit aktuálním tržním výzvám a zajistit si dlouhodobou prosperitu na globálním trhu.
Vypracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Německo – Düsseldorf.
Zdroj: https://www.spiegel.de/
Britský McLaren se spojil se startupem Forseven, který je financován investiční skupinou z Abu Dhabi. Toto nečekané spojení slibuje rozšíření McLarenu a nový směr pro automobilový průmysl.
Zahraniční kancelář CzechTrade Kazachstán zorganizovala ve dnech 21.-25. února Misi českých firem v oboru pekárenských technologií. Na misi jsme zaměřili především na zjištění exportního potenciálu českých firem v Kazachstánu a Kyrgyzstánu.
S rekordním obratem a ambiciózní expanzí za 16 miliard eur posiluje Rewe svou pozici jednoho z nejsilnějších hráčů evropského maloobchodu.
S cílem proniknout na japonský trh či posílit své stávající obchodní kontakty se ve spolupráci s agenturou CzechTrade zúčastnili prestižního veletrhu zástupci českých firem, výzkumných center a Českého optického klastru.