Datum:24.04.2024
Průmyslový obor: Biotechnologie, Elektronika a elektrotechnika, Nanotechnologie, Ostatní, Software a ICT služby
Teritoriální zaměření:
Mexiko - vlajka Mexiko

Mexiko navštívily české vědecko-technologické firmy a instituce

Vědecko-technologickou delegaci vedl náměstek ministra průmyslu a obchodu Edvardem Kožušníkem. Češi v dubnu navštívili mexická města Mexico City a Guadalajara.

Technologickou misi organizovaly Ministerstvo průmyslu a obchodu a Velvyslanectví ČR v Mexiku. Mise se účastnilo sedm českých institucí a firem, konkrétně CEITEC, Středočeské inovační centrum, BIOCEV, Technická univerzita Ostrava, Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, SVCS Process Innovation, Monet+ a na místě se připojili zástupci společnosti mmcité.

Delegace zahájila program v hlavním městě Mexico City a první den věnovala univerzitám. Druhý den náměstek ministra průmyslu a obchodu Edvard Kožušník jednal s náměstkem ministryně hospodářství pro zahraniční obchod Alejandrem Encinasem Nájerou. Dále se delegace přesunula do Guadalajary.

Během mise se mimo jiné uskutečnil již 4. ročník Česko-mexického inovačního dne, kde po firemních prezentacích následovaly debata a B2B networking o konkrétních formách spolupráce.

Naše zahraniční kancelář CzechTrade Mexiko doprovodila misi v Mexico City i Guadalajaře, kde jsme byli účastníkům nápomocní odbornou asistencí. Navíc spolu s firmou SVCS Process Innovation jsme navštívili Národní institut astrofyziky, optiky a elektroniky v Pueble, kde se konaly jednání přímo s ředitelem institutu a prohlídka tamní laboratoře.


Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.

Další aktuality