Datum:22.02.2024
Průmyslový obor: Stavebnictví a stavební materiály
Teritoriální zaměření:
Mexiko - vlajka Mexiko

Mexiko v roce 2024 investuje do infrastrukturních projektů

Mexiko i v novém roce investuje do infrastruktury a připravuje výběrová řízení na nové projekty. Chystá se výstavba nových mostů, lanovky, tunelů i silnic.

Jedním z největších infrastrukturních projektů jsou práce související s Mistrovstvím světa ve fotbale ve státě Nuevo León.

Tento mexický stát připravuje výběrová řízení na výstavbu čtyř infrastrukturních projektů, které zlepší propojení jeho hlavního města Monterrey. Práce musí být hotovy před zahájením Mistrovství světa ve fotbale v červnu 2026, protože Monterrey bude jedním z pořadatelských měst spolu s dalšími severoamerickými městy.

Projekt obsahuje výstavbu nadjezdu, tunelu, dvoupruhové silnice o délce 18 km a výstavbu nové cesty, která propojí dvě hlavní třídy ve městě.

Mexico City plánuje investovat do údržby mostů, výstavby trolejbusové linky, údržby tras metra a dokončení výstavby meziměstského vlaku El Insurgente. Dalším velkým projektem je rozšíření linky 12 metra a dokončení podzemního tunelu. Velká částka se vynaloží také na výstavbu linky 3 lanovky Chapultepec a silnice ve čtvrté části lesoparku Chapultepec.

V neposlední řadě mexický stát San Luis Potosí chystá vyhlásit výběrová řízení na práce na silnici Zacatecas-Ahualulco-Moctezuma a na výstavbu trasy Villa de Arista-Moctezuma v celkové hodnotě 47,3 milionu dolarů. Smlouva na Zacatecas-Ahualulco-Moctezuma má rozšířit silnici na čtyři pruhy, druhý projekt se soustředí na výstavbu tříproudové silnice mezi Villa de Arista a Moctezuma. Procesy budou dostupné prostřednictvím mexické platformy pro zakázky Compranet.


Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.

Zdroj: bnamericas.com

Další aktuality