Investice do infrastruktury by měly do roku 2040 snížit emise kamiónů o 90 procent.
Přední energetická společnost E.ON a výrobce kamiónů MAN chtějí postavit síť v celkovém počtu 400 nabíjecích stanic pro elektrické kamióny na 170 místech po celé Evropě, z čeho 125 se bude nacházet přímo v Německu. Do příštího roku by měly být nabíjecí stanice funkční na 80 místech v průmyslových oblastech a podél dálnic.
Nově postavené stanice budou schopné nabít kamión na dojezd 300 km za 45 minut. K dispozici budou ne jenom pro kamióny značky MAN, ale i pro ostatní kamióny na elektrický pohon. Podle generálních ředitelů obou společností povede projekt k udržitelné logistice a ekologickým dodavatelským sítím.
Důvodem realizace projektu je i přísnější nařízení evropského parlamentu o plnění klimatických cílů, podle kterého by členské státy měly už do roku 2035 snížit emise kamiónů o 65 procent.
Vypracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Německo - Mnichov.
Zdroj: Spiegel.de
S blížícím se dubnovým zahájením vrcholí přípravy dopravní infrastruktury a ubytovacích kapacit. Předprodeje vstupenek jsou však stále za očekáváním pořadatelů.
Polsko umocňuje svou roli v globálním technologickém ekosystému a přitahuje investice od světových lídrů. Společnosti Microsoft a Google oznámily nové iniciativy, které v příštích letech podpoří rozvoj digitální infrastruktury, moderních technologií a vzdělávání v Polsku.
Čínský sektor nebezpečných odpadů se nachází v kritické situaci, která je důsledkem desetiletí rychlé industrializace, urbanizace a ambiciózních cílů vlády v oblasti udržitelnosti.
Nový britský zákon o rozhodčím řízení posiluje pozici Spojeného království v mezinárodní arbitráži. Tento zákon má docílit toho, aby Spojené království zůstalo lídrem v řešení mezinárodních obchodních sporů a zároveň přilákat nové investice.