Investice do infrastruktury by měly do roku 2040 snížit emise kamiónů o 90 procent.
Přední energetická společnost E.ON a výrobce kamiónů MAN chtějí postavit síť v celkovém počtu 400 nabíjecích stanic pro elektrické kamióny na 170 místech po celé Evropě, z čeho 125 se bude nacházet přímo v Německu. Do příštího roku by měly být nabíjecí stanice funkční na 80 místech v průmyslových oblastech a podél dálnic.
Nově postavené stanice budou schopné nabít kamión na dojezd 300 km za 45 minut. K dispozici budou ne jenom pro kamióny značky MAN, ale i pro ostatní kamióny na elektrický pohon. Podle generálních ředitelů obou společností povede projekt k udržitelné logistice a ekologickým dodavatelským sítím.
Důvodem realizace projektu je i přísnější nařízení evropského parlamentu o plnění klimatických cílů, podle kterého by členské státy měly už do roku 2035 snížit emise kamiónů o 65 procent.
Vypracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Německo - Mnichov.
Zdroj: Spiegel.de
Turecko se dohodlo se Sýrií na vývozu elektřiny a zemního plynu. Spolupráce zahrnuje také investice do infrastruktury a těžby.
Pod jeho vedením Doosan Enerbility posílila svou pozici na globálním trhu s jadernou energií a přispěla k nabídce na projekt jaderné elektrárny Dukovany v Česku.
Japonský řetězec Lawson otevřel futuristickou verzi své samoobsluhy, ve které využívá AI k analýze zákaznického chování i optimalizaci prodeje.
Thajský ministr obchodu Pichai Naripthaphan a eurokomisař Maroš Šefčovič se setkali v Paříži, aby urychlili jednání o dohodě o volném obchodu (FTA) mezi Thajskem a Evropskou unií. Obě strany si kladou za cíl dokončit vyjednávání do konce roku 2025.