S představením malých elektrických vozů vybavených solárními panely na střeše nabízí společnost novou udržitelnou alternativu v městské dopravě.
Automobilový průmysl je ve fázi revoluce, čemuž přispívá i nizozemská společnost Squad Mobility. Její kompaktní vozidlo, jehož cena se vyvíjí od 6250 eur, je určeno pro efektivní dopravu ve městech a je poháněno výhradně solární energií. S možností ujet 30 km denně ve slunném městě, jako je Las Vegas, a až 22 km v méně slunných oblastech, představuje Squad revoluční krok vpřed.
V dnešní době, kdy se automobilový průmysl stále více obrací k ekologičtějším a inovativnějším řešením, je Squad Mobility na správné cestě. Jejich malé elektrické vozy nejen snižují emise, ale také nabízejí uživatelům nové způsoby, jak vnímat mobilitu.
„V Nizozemsku je zima pro solární energii špatná, takže v zimě musíte nabíjet tu a tam a v létě skoro nemusíte," vysvětluje Robert Hoevers, generální ředitel a spoluzakladatel Squad Mobility.
Svou kompaktností a ekologickým provozem se Squad stává oblíbenou volbou pro opraváře, lékařské instituce a společnosti zabývající se rozvozem jídla, které hledají efektivní a ekonomická řešení mobility ve městech.
Inovace, které přináší Squad Mobility, nám ukazují zářivou budoucnost automobilového průmyslu plnou možností. Je na podnikatelích, aby byli flexibilní pro dosažení úspěchu v dynamickém prostředí, které se neustále vyvíjí.
Zdroj: www.euronews.com, https://www.squadmobility.com/
Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Nizozemsko.
Španělsko už 12 po sobě jdoucích měsíců dokázalo generovat více než 50 % elektřiny z obnovitelných zdrojů.
První ročník veletrhu [Kyushu] Semiconductor Industry Exhibition poskytl zúčastněným českým firmám jedinečnou příležitost prezentovat své technologie v blízkosti vznikajícího polovodičového clusteru. Polovodičový průmysl na ostrově Kjúšú přitom zažívá dynamický rozvoj díky zahájení výroby tchajwanské světové jedničky TSMC a jejích joint-venture partnerů Sony, Denso a Toyota.
Indonésie se snaží řešit svízelnou dopravu nejen v největším městě Jakartě, ale i v oblastech s velkou turistickou návštěvností. To se týká ostrova Bali, který se potýká s enormním zájmem turistů a s následky husté dopravy, která omezuje obyvatele i návštěvníky. Indonésie se rozhodla investovat do zavedení autonomního rychlého tranzitního systému (ART). Systém ART je již zaváděn a provozován v novém hlavním městě Nusantara.
Česká společnost Příhoda s.r.o. se zúčastnila veletrhu Big5 v Lagosu.