Datum:09.04.2024
Průmyslový obor: Software a ICT služby
Teritoriální zaměření:
Peru - vlajka Peru

Objevte deštný prales s rozšířenou realitou: Ecopacaya 4.0 mění cestovní ruch v Pacaya Samiria

Inovativní virtuální průvodce spojuje přírodu a technologie. Díky tomu nabízí jedinečný zážitek v národní rezervaci Pacaya Samiria.

Peruánci vyvinuli novou platformu rozšířené reality Ecopacaya 4.0. Díky ní se v národní rezervaci Pacaya Samiria otevírá nová éra cestovního ruchu. Návštěvníci tu prochází pěti okruhy Ecotrails, které nabízejí interaktivní a informativní zážitky.

Ecopacaya 4.0 kombinuje fyzickou realitu džungle s virtuálními prvky, jako jsou průvodci, postavy nebo značení. Aplikace je k dispozici v obchodech Play a App Store. Návštěvníci ji aktivují v rezervaci. Virtuální průvodce Amana jim pak poskytuje podrobné informace o flóře, fauně, mytologii a amazonském kosmu.

Platformu využívá již 75 % návštěvníků. Je tak skvělým příkladem úspěšného propojení biologické rozmanitosti s technologiemi, které obohacuje turistické zážitky a podporuje ochranu přírody.

Iniciativa se zrodila v roce 2020. Financovala ji společnost ProInnóvate. Platformu Ecotrail vytvořila společnost Negocios Turísticos Marañón ve spolupráci s peruánskou univerzitou PUCP.


Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Peru.

Zdroj: https://andina.pe


 

 

 

Další aktuality