Datum:22.04.2024
Průmyslový obor: Ostatní
Teritoriální zaměření:
Francie - vlajka Francie

Olympijské hry v Paříži 2024. Státní zaměstnanci dostanou o 10 dní home office navíc

Ve francouzském regionu Île-de-France budou moci úředníci překročit běžný limit tří dnů práce na dálku týdně. Roční kvóta placených dnů se jim zvýší o deset dnů.

Letos budou mít úředníci pracující v regionu Île-de-France možnost pracovat na dálku o deset dní více kvůli olympijským hrám. Francouzská vláda chce během konání letních her podpořit práci z domova. Připravuje několik opatření na období během olympijských her (26. července - 11. srpna) a paralympijských her (28. srpna - 8. září). Patří mezi ně prémie, více míst pro jejich děti v jeslích a větší možnost pracovat z domova.

Opatřeními chce předejít přetížení veřejné dopravy, která bude během her už tak velmi vytížená. Úředníkům doporučuje pracovat z domova, zejména v období od 22. července do 11. srpna. Zaměstnanci mohou překročit obvyklý limit tří dnů práce na dálku týdně a roční kvóta dnů práce na dálku s náhradou mzdy bude zvýšena o deset dnů. Pokud není práce na dálku možná, zaměstnavatelé by měli pracovníkům poskytnout rozvržení dovolené nebo pracovní doby tak, aby se vyhnuli používání veřejné dopravy v nejrušnějších časech. Zároveň vláda apeluje, aby zaměstnanci v regionu Île-de-France v období od 1. července do 9. září 2024 co nejvíce omezili cesty automobilem.


Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Francie.

Zdroj: bfmtv.com

Další aktuality