Datum:26.09.2023
Průmyslový obor: Investice
Teritoriální zaměření:
Bulharsko - vlajka Bulharsko

PPF Group prodává část svého podílu v bulharské společnosti YETTEL

Dohoda mezi Emirates Telecommunication Group Company a PPF Group za 2,15 miliardy eur pokrývá telekomunikační byznys v Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a na Slovensku.

PPF Group, vlastník Yettel Bulgaria, a Emirates Telecommunication Group Company podepsaly smlouvu, podle které Emirates Telecommunication Group Company získá 50 % plus jeden podíl na aktivech PPF Telecom Group. Telekomunikační společnost Emirates Telecommunication Group Company se tak stane vlastníkem Yettel v Bulharsku a v dalších zemích v regionu.

Strany transakce se dohodly, že Emirates Telecommunication Group Company zaplatí 2,15 miliardy eur předem, po uzavření akvizice 50 % podílu plus jednu akcii v PPF Telecom a dalších až 350 milionů eur během tří let, pokud PPF Telecom překročí určité finanční cíle. Pokud tyto finanční cíle nebudou splněny, bude získáno zpět až 75 milionů eur.

Partneři si ponechají současného generálního ředitele PPF Telecom Baleshe Sharmy a zajistí kontinuitu provozu a zároveň využijí rozsáhlé odborné znalosti týmů PPF Telecom na příslušných trzích.

„Česká aktiva PRF Telesom - operátora O2 a zařízení typu NETWORK INFACTORY budou odděleny a nebudou součástí obchodu. Prodejní cena až 2,5 miliardy eur včetně smluvních plateb představuje pro PPF dosud jeden z největších obchodů," zdůraznil generální ředitel PPF Group Jiří Šmejc. „Toto partnerství se skupinou v Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a na Slovensku je příkladem odhodlání hledat nové příležitosti pro spolupráci a investice, které dále urychlí naši expanzi," řekl Hatem Dawidar, generální ředitel Emirates Telecommunication Group Company.

Zdroj: https:// www.economy.bg 

Zpracoval: Kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko.

Další aktuality