Datum:29.04.2024
Průmyslový obor: Strojírenství - výroba strojů a techniky
Teritoriální zaměření:
Rakousko - vlajka Rakousko

Rakouský Fill investuje do výstavby inovativní budovy Power Cube

Díky inovativním fotovolatickým systémům poslouží tato budova jako inovativní, energeticky soběstačný komplex. Rakouská firma Fill začala budovu stavět v roce 2023, první fáze má být hotová ještě letos.

Hornorakouská strojírenská firma Fill se loni v Gurtenu pustila do výstavby inovativního komplexu nazvaného Power Cube. Jedná se o šestipodlažní multifunkční budovu, která je díky integrovaným fotovoltaickým systémům navržena tak, aby byla energeticky soběstačná. Úplné energetické nezávislosti má dosáhnout v roce 2026.

Hrubá stavba Power Cube byla dokončena v březnu a první dokončovací fáze proběhne do listopadu letošního roku. Kromě parkoviště s 650 místy a rozsáhlými kancelářskými prostory, nabídne Power Cube také veřejné služby a zelené střešní prostory pro odpočinek. Celý komplex o rozloze 25 000 čtverečních je přitom navržen tak, aby minimalizoval ekologický otisk a využíval především obnovitelné zdroje energie.

„Výstavbou Power Cube oceňujeme rozvoj naší společnosti. Přijímáme ekonomickou a ekologickou odpovědnost. Tento největší investiční projekt v historii naší společnosti je navíc jasným závazkem vůči našemu umístění v regionu Innviertel," takto se vyjádřil k milníku v šedesátileté historii společnosti Andreas Fill, generální ředitel a majitel firmy Fill.

Výstavba budovy Power Cube za 28 milionů eur představuje největší investiční projekt v historii společnosti Fill. Zároveň jde i o jasný signál směrem k ekologicky udržitelnému podnikání. S úspěšným dokončením projektu se Fill posune blíže cíli být v letních měsících zcela soběstačný v oblasti energeticky, čímž nastavuje směr pro další rozvoj podnikání v souladu s environmentálními hodnotami a ekonomickou udržitelností. 


Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rakousko.
Zdroj: Wirtschaftszeit.at

Další aktuality