Datum:12.02.2024
Průmyslový obor: Strojírenství - výroba strojů a techniky
Teritoriální zaměření:
Rakousko - vlajka Rakousko

Rakouský výrobce lanovek Doppelmayr investuje 200 milionů eur do nového závodu

Doppelmayr reaguje největší investicí ve 130leté historii na rostoucí celosvětovou poptávku po lanových drahách. Nový závod vytvoří prostor pro 850 pracovních míst.

Vorarlberský výrobce lanovek Doppelmayr plánuje výstavbu nového závodu v areálu Hohe Brücke ve Wolfurtu, v okrese Bregenz. Během příštích čtyř až pěti let budou postaveny nové výrobní haly a sklad za více než 200 milionů eur, což je největší investice ve 130leté historii společnosti. Rozšíření má vytvořit kapacitu pro rostoucí mezinárodní poptávku a vytvořit prostor pro 850 pracovních míst.

Plánované výrobní haly se rozkládají na ploše přibližně 45 000 metrů čtverečních. Budou se zde vyrábět komponenty lanových drah pro celý svět, většinou ve směnném provozu. Ústředním bodem je vysokoregálový sklad s kapacitou 100 000 míst pro skladování malých dílů, 50 000 míst pro europalety a 1800 míst pro velké palety. Ten by byl schopen obsluhovat sousední třípodlažní výrobní prostory až po expedici. Budova s výškou 40 metrů byla zvolena s ohledem na udržení co nejnižší zastavěné plochy.

O lanové dráhy Doppelmayr je na mezinárodním trhu velký zájem a zejména ze severoamerického trhu v současné době přichází vysoký počet objednávek. Podle generálního ředitele Gerharda Gassnera je závod v Hohe Brücke více než plně vytížen, a proto je nutné jeho rozšíření. Závod Kella ve Wolfurtu a pronajaté výrobní prostory budou po dokončení nových hal přemístěny do areálu Hohe Brücke.

„Tento rozsáhlý projekt pro nás představuje závazek vůči Vorarlbersku, a především vůči městu Wolfurt, ke kterému má naše společnost tradičně silný vztah," řekl Gassner. Soustředěním závodů v lokalitě Hohe Brücke uvolňuje společnost místo v okrese Rickenbach, kde má Doppelmayr své sídlo. Má zde vzniknout obytná čtvrť. Ve spolupráci s obcí Wolfurt byl vypracován územní plán rozvoje této oblasti. Výstavba Doppelmayr Quartier am Rickenbach byla zahájena na podzim roku 2023.

V současné době pracuje v závodě Kella přibližně 300 zaměstnanců. Přemístěním závodu se obci uleví jak od zvýšené dopravy kvůli dojíždějícím, tak i od samotného provozu. Přibližně 40 000 metrů čtverečních pozemků by pak mohlo být využito jako stavební plocha pro bydlení.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rakousko.
Zdroj: diepresse.com

Další aktuality