Ničivý hurikán Otis vážně poškodil město Acapulco. To vedlo federální vládu k vypracování Plánu obnovy a rekonstrukce, aby zajistila obnovu infrastruktury a podpořila hospodářství.
Mohutný hurikán Otis zařazený do kategorie 5 zasáhl Acapulco 25. října. Zanechal za sebou značné škody na infrastruktuře tohoto vyhledávaného turistického cíle. Škody jsou patrné u 80 % hotelů a obchodů, kdy více než 90 % domů a 65 % pobřeží státu Guerrero. Tímto ničivým přírodním živlem jsou postiřeni téměř tři miliony Mexičanů.
V reakci na krizi představila federální vláda ambiciózní Plán obnovy a rekonstrukce pro Acapulco, přičemž investice má přesáhnout 61 miliard pesos. Plán zahrnuje různá opatření, například podporu bydlení, osvobození od daní, rozšíření programu Jóvenes Construyendo el Futuro, zdvojnásobení stipendií pro základní školy, poskytování úvěrů bez úroků pro malé podniky nebo předčasné penzijní platby.
Při obnově regionu se objevují příležitosti k obnově a růstu. Stavební společnosti a dodavatelé materiálů mají šanci se zapojit do obnovy přístavu, přičemž jsou poskytovány různé ekonomické stimuly. Dále jsou stavební společnosti z celého světa vybízeny k aktivní účasti na rekonstrukci hotelů a dalších budov, aby přispěly k oživení Acapulca.
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: Forbes México, BNamericas
Ukrajinská obchodní a průmyslová komora organizuje 9. října v Brně v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu obchodní fórum a B2B jednání s ukrajinskými podniky
Španělsko už 12 po sobě jdoucích měsíců dokázalo generovat více než 50 % elektřiny z obnovitelných zdrojů.
První ročník veletrhu [Kyushu] Semiconductor Industry Exhibition poskytl zúčastněným českým firmám jedinečnou příležitost prezentovat své technologie v blízkosti vznikajícího polovodičového clusteru. Polovodičový průmysl na ostrově Kjúšú přitom zažívá dynamický rozvoj díky zahájení výroby tchajwanské světové jedničky TSMC a jejích joint-venture partnerů Sony, Denso a Toyota.
Indonésie se snaží řešit svízelnou dopravu nejen v největším městě Jakartě, ale i v oblastech s velkou turistickou návštěvností. To se týká ostrova Bali, který se potýká s enormním zájmem turistů a s následky husté dopravy, která omezuje obyvatele i návštěvníky. Indonésie se rozhodla investovat do zavedení autonomního rychlého tranzitního systému (ART). Systém ART je již zaváděn a provozován v novém hlavním městě Nusantara.