Datum:24.11.2023
Průmyslový obor: Investice, Stavebnictví a stavební materiály
Teritoriální zaměření:
Mexiko - vlajka Mexiko

Rekonstrukce mexického města Acapulco po hurikánu přináší nové příležitosti

Ničivý hurikán Otis vážně poškodil město Acapulco. To vedlo federální vládu k vypracování Plánu obnovy a rekonstrukce, aby zajistila obnovu infrastruktury a podpořila hospodářství.

Mohutný hurikán Otis zařazený do kategorie 5 zasáhl Acapulco 25. října. Zanechal za sebou značné škody na infrastruktuře tohoto vyhledávaného turistického cíle. Škody jsou patrné u 80 % hotelů a obchodů, kdy více než 90 % domů a 65 % pobřeží státu Guerrero. Tímto ničivým přírodním živlem jsou postiřeni téměř tři miliony Mexičanů.

V reakci na krizi představila federální vláda ambiciózní Plán obnovy a rekonstrukce pro Acapulco, přičemž investice má přesáhnout 61 miliard pesos. Plán zahrnuje různá opatření, například podporu bydlení, osvobození od daní, rozšíření programu Jóvenes Construyendo el Futuro, zdvojnásobení stipendií pro základní školy, poskytování úvěrů bez úroků pro malé podniky nebo předčasné penzijní platby.

Při obnově regionu se objevují příležitosti k obnově a růstu. Stavební společnosti a dodavatelé materiálů mají šanci se zapojit do obnovy přístavu, přičemž jsou poskytovány různé ekonomické stimuly. Dále jsou stavební společnosti z celého světa vybízeny k aktivní účasti na rekonstrukci hotelů a dalších budov, aby přispěly k oživení Acapulca.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.

Zdroj: Forbes México, BNamericas

Další aktuality