Datum:23.11.2023
Průmyslový obor: Potravinářský průmysl
Teritoriální zaměření:
Rumunsko - vlajka Rumunsko

Rumunské vinařství Purcari kótované na burze BVB se chlubí vysokým ziskem a dobrou úrodou

Skupina Purcari Wineries Group (BVB: WINE), přední producent vína ve střední a východní Evropě, oznámila, že její tržby za leden až září vzrostly meziročně o 26 % na 253 milionů lei (přes 50 milionů eur). Její tržní kapitalizace činila 14. listopadu 533 milionů lei.

Skupina oznámila, že již v září překročila rozmezí původního výhledu na celý rok 2023. Vzhledem k tomu, že je před námi rozhodující čtvrté čtvrtletí, které je sezónně nejdůležitější, společnost obezřetně aktualizuje výhled na horní hranici původně oznámeného rozpětí nebo mírně nad ní. Ve 3. čtvrtletí skupina po období silných nákladových tlaků zaznamenala postupné zlepšování marží, přičemž marže EBITDA dosáhla 30 % a marže čistého zisku 20 % při zachování robustního 20 % růstu tržeb.

Potěšující je, že společnost dosáhla silné sklizně 14 800 tun, což je nejvyšší sklizeň od vstupu na burzu, a zpracovala 22 800 tun hroznů od třetích stran, přičemž využila mírně lepšího cenového prostředí ve srovnání s minulým rokem. 

Purcari Wineries vykázala čtvrtou nejlepší výkonnost mezi blue chips BVB s 56 % meziročním nárůstem a vyplacenými dividendami s 6 % výnosem počítaným k datu vyhlášení.

Připravil kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Rumunsko.
Zdroj: Romania Insider


Další aktuality