Datum:20.05.2024
Průmyslový obor: Stavebnictví a stavební materiály
Teritoriální zaměření:
Rumunsko - vlajka Rumunsko

Rumunsko bude mít nové metro z Bukurešti na letiště Otopeni

Na lince M6, která spojuje bukurešťskou síť metra s letištěm Otopeni, byly zahájeny práce. Novou trať spolufinancují rumunská vláda, Evropská unie a půjčka od japonské vlády.

„Zahájili jsme práce na úseku Tokio, jak nazýváme stanici v nákupním komplexu Băneasa, až po stanici 1 Mai. Práce probíhají téměř na všech stanicích v tomto úseku, takže brzy začneme vrtat. Do té doby musí být dokončeny všechny stanice do 1 Mai, stanice na úrovni povrchu, aby vrták mohl projít všemi stanicemi," řekl Mihai Barbu, prezident správní rady společnosti Metrorex. Linka prochází nákupním komplexem Băneasa a spojuje 1 Mai a budoucí stanice Otopeni.

Obyvatelé Bukurešti se obávají, že tento projekt bude sužován zpožděním, stejně jako tomu bylo u metra Drumul Taberei, které bylo slíbeno za tři roky, ale skončilo projektovou fází, která trvala 12 let, a realizační fází, která trvala 9 let. „Nyní děláme věci jinak, aby se to neopakovalo, a pokud vše půjde podle našich předpovědí, do konce roku 2027 by cestující měli být schopni jet metrem do Otopeni, pokud se nestane nic nepředvídaného. Jsou to ještě tři roky," řekl Barbu.

Předseda správní rady společnosti Metrorex také oznámil nová rozšíření a projekty pro další linky, které propojí jižní lokalitu Berceni s linkou metra. „Radnice čtvrtého obvodu má v úmyslu vybudovat další tři stanice v lokalitě Berceni, které překračují železnici a silniční okruh a zasahují do okresu Ilfov. Společně s radnicí 4. městské části máme projekt, jak se dostat do Jilavy. Snažíme se oslovit co nejvíce lokalit v okrese Ilfov, lokalit, které se hodně rozvinuly z hlediska nemovitostí," řekl Barbu.


Připravil kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Rumunsko
Zdroj: Romania Insider

Další aktuality