Datum:29.02.2024
Průmyslový obor: Chemický průmysl
Teritoriální zaměření:
Finsko - vlajka Finsko,
Norsko - vlajka Norsko

Skandinávské Kemijärvi Biorefinery a Circa spojují síly při vývoji obnovitelných chemikálií

Společnosti zkoumají možnosti pro výrobu obnovitelných chemikálií, což představuje významný krok vpřed v úsilí o udržitelný rozvoj a inovace v oblasti chemického zpracování dřeva.

Memorandum o porozumění a spolupráci ve finském Kemijärvi Bioparku podepsaly norská Circa Group, finské Vataset Industries a Kemijärvi Biorefinery.

Od roku 2020 Vataset vyvíjí biopark v Kemijärvi založený na principu oběhu materiálu, s důrazem na chemické zpracování dřeva. Kemijärvi Biorefinery se specializuje na zpracování dřeva a biomasy.

V době, kdy průmysl usiluje o nahrazení fosilních surovin udržitelnějšími alternativami, nabízí Circa inovativní a ekologické řešení. Vlajkovou lodí jejích produktů je biologicky obnovitelné rozpouštědlo Cyrene vyráběné z biomasy levoglukosenonu. To se používá například ve výrobě barev a povlaků.

Spolupráce mezi Circa, Kemijärvi Biorefinery a Vataset slibuje synergii, zejména vzhledem k jejich závazku udržitelně využívat obnovitelné přírodní zdroje a dodržovat vysoké environmentální standardy.


Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Skandinávie. 

Zdroj: https://www.industrinyheter.se

Další aktuality