Datum:26.03.2024
Průmyslový obor: Energetika
Teritoriální zaměření:
Španělsko - vlajka Španělsko

Španělsko uzavřelo dohodu o podpoře větrné energie

Prezident Asociace větrného průmyslu Juan Diego Díaz a ministryně pro ekologickou transformaci a demografickou výzvu Teresa Ribera podepsali národní dohodu o podpoře větrné energie. Dohoda identifikuje, jak maximálně využít průmyslové příležitosti v energetickém přechodu.

Španělská charta zahrnuje šest akčních linií zaměřených na rozvoj větrného sektoru a specifikuje nástroje a jejich provedení.

Akční linie jsou větší viditelnost a robustnost rozmístění větrných elektráren; vylepšený design aukcí energie z obnovitelných zdrojů; zlepšení v rozhodovacích procesech samotných společností; snížení volatility odvětví a podpora dlouhodobých dohod; sledování mezinárodních obchodních praktik, aby se zabránilo nelegálním praktikám a podpora výrobních kapacit v odvětví větrné energie. 

Větrný průmysl je základním pilířem Španělska pro hospodářský růst, neboť je nezbytný pro zajištění konkurenceschopnosti průmyslu na globálním trhu. Podle údajů ministerstva je ve Španělsku větrná energie hlavním zdrojem pro výrobu elektřiny. Kromě toho je národní průmysl schopen vyrobit 90 % komponentů pro větrné elektrárny, což řadí Španělsko na pozici pátého největšího exportéra na světě. 


Zpracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade Španělsko.

Zdroj: www.energias-renovables.com

Další aktuality