Datum:09.02.2024
Průmyslový obor: Voda, odpady a životní prostředí
Teritoriální zaměření:
Švédsko - vlajka Švédsko

Švédský SaltX získal EU-patent pro účinné řešení emisí oxidu uhličitého

Švédská společnost SaltX Technology obdržela EU-patent pro elektrifikovanou metodu v oblasti calciumloopingu, kde hraje klíčovou roli jejich inovace EAC (Electric Arc Calciner). Proces zahrnuje zachycení oxidu uhličitého z emisního zdroje, jeho vázání s vápnem a následné oddělení pomocí EAC technologie v centrálním zařízení pro konečné uložení.

Důležitým prvkem této metody je využití přebytečné energie generované během procesu zachycování, která může být znovu využita v systému a tak snížit celkovou spotřebu energie. 5editel společnosti SaltX Carl-Johan Linér uvedl: „Udělený patent otevírá dveře do nového trhu, kde má naše elektrifikační a COseparační technologie velký potenciál výrazně snížit emise oxidu uhličitého v průmyslu."

Tato inovativní metoda umožňuje průmyslovým podnikům vyhnout se velkým investicím do vlastního zachycování a skladování CO2, což dříve bránilo širšímu využití CO2 v průmyslu. S rostoucím zájmem o udržitelná řešení na trhu může inovace SaltX Technology s patentovanou technologií hrát klíčovou roli při řešení klimatických výzev a podpoře udržitelnějšího průmyslu.


Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Skandinávie. 

Zdroj: https://www.industrinyheter.se/

Další aktuality