Datum:18.10.2023
Průmyslový obor: Elektronika a elektrotechnika
Teritoriální zaměření:
Bulharsko - vlajka Bulharsko

Továrna Schneider Electric v bulharském Plovdivu vygeneruje 100 nových pracovních míst

Společnost rozšiřuje aktivity v bulharském Plovdivu. Investuje do dekarbonizace a ekologie.

Investice pomůže snížit spotřebu energie. Nové stroje spotřebují třikrát až čtyřikrát méně energie než jejich starší protějšky a návratnost investice je přibližně tři roky. Zbytek investice bude vynaložen na výměnu dalších starých strojů, což zvýší celkovou produktivitu.

Ve všech našich provozovnách podnikáme rozhodné kroky ke snížení spotřeby energie a dekarbonizaci našich provozů,“ řekl Laurent Bataille, prezident Schneider Electric. 

Aby společnost splnila ambiciózní cíl snížit emise uhlíku a být energeticky účinnější, přešel na LED osvětlení a optimalizoval své procesy vytápění a energeticky náročné procesy, což pomohlo snížit spotřebu energie o 25 % v květnu 2022 oproti květnu 2019. Všechny procesy budou dekarbonizovány v letech 2025 až 2026. Později v tomto roce továrna opustí první produkt vyrobený ze zelené energie prostřednictvím plně elektrifikovaného procesu.

Společnost Schneider Electric dokončuje proces rozšiřování továrny v Bulharsku, díky kterému se chytrá výrobní budova v Plovdivu zvětší o 3000 metrů čtverečních. Má přijít otevření více než 100 nových pracovních míst, což rozšíří počet pracovníků firmy přes 1000. Dokončuje se zde také nový typ geotermálního systému, který umožní elektrárně v Plovdivu 100% nezávislost na využívání zemního plynu. Místní podnik hlásí, že tím investiční plány společnosti nekončí. 

 

Zdroj: https://www.economy.bg

Zpracoval: Kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko .


Další aktuality