Datum:29.04.2024
Průmyslový obor: Dopravní prostředky ostatní, manipulační prostředky a zařízení
Teritoriální zaměření:
Ukrajina - vlajka Ukrajina

Ukrajinská železnice rozšiřuje a modernizuje vozový park

Ukrajinské státní železniční dráhy Ukrzaliznytsia pokračuje v rozšiření a obnovení vozového parku osobních vozů a příměstských vlaků. Letos plánuje i modernizaci vozů pro přepravu diplomatických delegací

V letošním roce plánují ukrajinské státní železniční dráhy generální opravu 42 osobních vozů, a také objednají výrobu 66 nových vagónů. Mezi nimi budou i čtyři pro osoby se zdravotním postižením.

Společnost dále plánuje modernizaci 15 příměstských vlaků. Do konce roku 2024 v 6 vagonech pro potřeby lékařské evakuace bude obnoveno vnitřní vybavení. Celkem bylo od začátku války bylo postaveno 64 vagonů pro lékařskou evakuaci.

Modernizace čeká i vozový park diplomatických vozů. Od začátku ruské invaze přepravila Ukrzaliznycja asi 800 diplomatických delegací, které poskytly Ukrajině stovky balíčků pomoci.

Všechny nákupy a modernizaci bude realizovat Ukrzaliznytsia prostřednictvím veřejných řízení, která bude publikovat na portálu www.prozorro.gov.ua

Agentura CzechTrade pravidelně zveřejňuje nejperspektivnější tendry z toho portálu na webových stránkách portálu BusinessInfo.cz. Dle ukrajinské legislativy se může k účasti v tendru přihlásit jak domácí, tak i zahraniční podnik, a to za stejných podmínek účasti.  


Zpracoval tým pracovníků kanceláře CzechTrade Ukrajina (Kyjev).   

Zdroj: https://www.uz.gov.ua 

Další aktuality