Datum:17.05.2024
Průmyslový obor: Automobilový průmysl, Elektronika a elektrotechnika
Teritoriální zaměření:
Kanada - vlajka Kanada

V Kanadském Ontariu vyrostou nové projekty na výrobu elektromobilů

Tento rozsáhlý a širokospektrý projekt zahrnuje výstavbu čtyř průmyslových linek, a pokryje tak velkou část dodavatelského řetězce pro výrobu elektromobilů.

Honda Canada spolu s kanadskou federální vládou a vládou provincie Ontaria oznámila rozsáhlé investice v hodnotě přibližně 15 miliard kanadských dolarů na výstavbu prvního širokospektrého dodavatelského řetězce pro výrobu elektromobilů v Kanadě. Federální a ontarijská vláda dále přislíbily další přímou a nepřímou podporu projektu, který se má stát motorem pro oživení utlumeného ontarijského průmyslu a má zajistit pozici Kanady jako světového lídra ve výrobě baterií a elektromobilů.

Tento rozsáhlý projekt zahrnuje výstavbu čtyř průmyslových zařízení. Honda postaví montážní linku pro elektromobily – vůbec první pro Honda Motor a samostatnou výrobní linku pro baterie do elektromobilů ve městě Allison v Ontariu. Honda dále plánuje výstavbu zařízení pro zpracování katod a prekurzorů (ve spolupráci se společností POSCO Future M) a separační linku se společností Asahi Kasei Corporation. Montážní linka by měla být uvedena do provozu do roku 2028 a ročně by měla vyhotovit 240 tisíc elektromobilů.

Výběr Kanady jako místa pro výstavby nákladného ekosystému výroby elektromobilů je chápán jako vyjádření důvěry v kanadské podnikatelské prostředí a vysoce kvalifikovanou pracovní sílu. Silnou motivací za zahraničními investicemi právě v Kanadě jsou významná naleziště nerostů využívaných právě k výrobě baterií.


Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Canadian Manufacturing.

Další aktuality