Datum:26.03.2024
Průmyslový obor: Software a ICT služby
Teritoriální zaměření:
Mexiko - vlajka Mexiko

V Mexiku rostou investice do kybernetické bezpečnosti

S přibývajícími kybernetickými útoky jsou mexické společnosti nuceny podnikat kroky, aby zajištily bezpečnost svých dat. Mexiko navíc zavádí zákony na ochranu osobních údajů a investuje stále více do kybernetické bezpečnosti.

Podle údajů poradenské firmy Mordor Intelligence trh kybernetické bezpečnosti v Latinské Americe v roce 2024 dosáhne 8,92 miliardy dolarů a do roku 2029 poroste tempem 6,95 % ročně, kdy dosáhne 12,48 miliardy dolarů.

V Latinské Americe během roku 2023 exponenciálně vzrostly ransomwarové útoky. Nejvíce byla kybernetickými zločiny postižena Brazílie s 63 incidenty, následovaná Mexikem se 44 a Argentinou s 23 útoky.

Právě proto mnoho mexických společností zvyšuje své rozpočty na posílení kybernetické bezpečnosti, aby zabránily budoucím útokům a zmírnily potenciální škody.

Například v mexickém státě Querétaro vzrostla tento rok poptávka po službách v kybernetické bezpečnosti o 25 %. Místní společnosti alokují v průměru 2 % ze svých rozpočtů na systémy kybernetické bezpečnosti a plánují toto číslo zvyšovat.

Zpráva od společnosti Entel Digital předpokládá, že v Mexiku a obecně v Latinské Americe výrazně poroste využívání umělé inteligence, automatizace k detekci kybernetických hrozeb, reakci na ně, stejně jako vývoj sofistikovanějších bezpečnostních strategií, jak čelit nebezpečím.Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.

Zdroj: bnamericas.com

Další aktuality