Datum:14.03.2024
Průmyslový obor: Automobilový průmysl, Elektronika a elektrotechnika
Teritoriální zaměření:
Peru - vlajka Peru

V Peru je lídrem zelené revoluce Národní inženýrská univerzita

Národní inženýrská univerzita (UNI) se postavila do pozice průkopníka ve výrobě zeleného vodíku v Peru, když otevřela pilotní závod schopný vyrábět denně 65 kilogramů tohoto udržitelného zdroje energie. Zařízení bylo dodáno koncem loňského roku a umožňuje také výrobu generátorů zeleného vodíku. Ty poslouží v průmyslu a elektromobilitě.

Arturo Talledo Coronado, prorektor pro výzkum na UNI, zdůrazňuje závazek instituce k technologickému rozvoji a environmentální udržitelnosti: „Touto inovací se snažíme nejen dlouhodobě snížit náklady, ale také zmírnit dopad na životní prostředí snížením emisí škodlivých plynů." Směsí zeleného vodíku a zemního plynu se společnost UNI snaží prokázat životaschopnost a účinnost tohoto obnovitelného zdroje energie.

Cílem univerzity je nejen vést technologický pokrok v zemi, ale také položit základy pro přechod k udržitelnější budoucnosti, kdy se zelený vodík stane konkurenceschopnou a ekologickou alternativou. Podporou automatizace a upevňováním inovativních projektů se univerzita snaží změnit národní energetickou krajinu směrem k čistší a efektivnější.


Zpracovala zahraniční kancleář CzechTrade Peru.

 Zdroj: https://andina.pe

Další aktuality