Datum:26.06.2024
Průmyslový obor: Automobilový průmysl
Teritoriální zaměření:
Turecko - vlajka Turecko

V Turecku významně roste prodej elektrických aut

Od začátku letošního roku vzrostl prodej elektrických vozidel v Turecku o 257 %. Tento růst je podpořen vládními pobídkami.

V prvních pěti měsících roku 2024 došlo v Turecku k výraznému nárůstu prodeje elektrických vozidel, a to o 257 %, což představuje více než 27 600 prodaných vozů a zvýšení tržního podílu na 7,4 %.

Celkový prodej vozidel, včetně osobních a lehkých užitkových, vzrostl o 6 % na 471 743 vozidel. Hybridní vozidla zaznamenala nárůst o 50,3 %, zatímco prodej dieselových a LPG vozidel klesl.

Nárůst poptávky po elektrických vozidlech je podporován klimatickými cíli a vládními pobídkami, jakými jsou daňové úlevy nebo subvence.

Hlavními výzvami pro motoristy je nedostatek nabíjecích stanic a pro automobilky dostupnost surovin pro výrobu baterií, hlavně lithium. Přičemž turecká vláda se zaměřuje na rozvoj nabíjecí infrastruktury a investice do výzkumu baterií.

Rostoucí trh přitahuje pozornost domácích i zahraničních výrobců automobilů, kteří plánují rozšířit své výrobní kapacity a uvést nové modely. Tento trend nejen přispívá k ochraně životního prostředí, ale také podporuje technologický pokrok a hospodářský růst.


Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Turecko.

Zdroj: https://www.dailysabah.com

Další aktuality