Britská vláída připravuje projekt, ve kterém veřejný a soukromý sektor spolu investují 89 milionů liber (2,54 miliardy korun) do vývoje nových uhlíkově neutrálních technologií. Tato enormní částka podpoří Velkou Británii jako lídra v oboru, nastartuje růst ekonomiky a vytvoří nová pracovní místa.
Mezi podpořenými projekty jou například vývoj luxusního elektrického vozu od Aston Martin či bezemisní hybridní hydraulické stroje od firmy Perkins.
Celkem bylo podpořeno 20 různých projektů v rámci čtyř odvětví. „Od uhlíkově neutrálních traktorů po špičkové inovace v bateriích, podnikáme rozhodné kroky, abychom podpořili britské inovátory a zajistili, že zůstaneme v popředí technologie vozidel s nulovými emisemi.“ řekl o projektu ministr pro průmysl a ekonomickou bezpečnost Nusrat Ghani.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené království a Irsko.
Zdroj: gov.uk
Ukrajinská obchodní a průmyslová komora organizuje 9. října v Brně v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu obchodní fórum a B2B jednání s ukrajinskými podniky
Španělsko už 12 po sobě jdoucích měsíců dokázalo generovat více než 50 % elektřiny z obnovitelných zdrojů.
První ročník veletrhu [Kyushu] Semiconductor Industry Exhibition poskytl zúčastněným českým firmám jedinečnou příležitost prezentovat své technologie v blízkosti vznikajícího polovodičového clusteru. Polovodičový průmysl na ostrově Kjúšú přitom zažívá dynamický rozvoj díky zahájení výroby tchajwanské světové jedničky TSMC a jejích joint-venture partnerů Sony, Denso a Toyota.
Indonésie se snaží řešit svízelnou dopravu nejen v největším městě Jakartě, ale i v oblastech s velkou turistickou návštěvností. To se týká ostrova Bali, který se potýká s enormním zájmem turistů a s následky husté dopravy, která omezuje obyvatele i návštěvníky. Indonésie se rozhodla investovat do zavedení autonomního rychlého tranzitního systému (ART). Systém ART je již zaváděn a provozován v novém hlavním městě Nusantara.