Madrid se koncem letošního října stává hostitelem první edice Fóra inovací, talentu a vzdělávání v oblasti aerokosmonautiky (FITEA).
Fórum společně pořádají organizace Virtual Educa a Ellas Vuelan Alto, s podporou institucí jako Ministerstvo dopravy a udržitelné mobility a Ministerstvo školství. FITEA si klade za cíl nejen spojit odborníky z oboru, ale také inspirovat budoucí generace k vedoucím pozicím v leteckém a kosmickém průmyslu.
Tohoto fóra se účastní Sara García Alonso, první španělská astronautka v rezervě u Evropské vesmírné agentury (ESA) a uznávaná biomedicínská výzkumnice, která se stane patronkou akce.
FITEA propojí průmyslníky spolu s lídry, vizionáři, akademiky a mladými lidmi prostřednictvím obohacujících přednášek, kde budou sdílet své názory, zkušenosti a vize ke klíčovým tématům. Nabídne také výstavní prostor s účastí předních firem z leteckého a technologického sektoru, univerzit a vládních agentur. Navíc se zde uskuteční mezinárodní finále Reto Marte 2024, kde mladé talenty soutěží s inovacemi zaměřenými na řešení globální krize s vodou, což ukazuje, že budoucnost vesmírného výzkumu má také dopad na Zemi.
Fórum FITEA podporují přední aerospace organizace jako Španělská vesmírná agentura, Evropská vesmírná agentura a Asociace leteckých společností.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Španělsko.
Zdroj: empresaexterior.com
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Turecko zprovoznilo nové elektrárny zaměřené převážně na obnovitelné zdroje energie. Cílem je posílit energetickou soběstačnost a snížit závislost na dovozu.