Datum:02.11.2023
Průmyslový obor: Investice, Obranný průmysl
Teritoriální zaměření:
Spojené státy americké - vlajka Spojené státy americké

Vista Outdoor uzavřela dohodu o prodeji divize sportovních produktů společnosti Czechoslovak Group

Czechoslovak Group uzavřela dohodu o odkoupení části společnsoti Vista, která se zaměřuje na výrobu a prodej munice. Výroba i vedení společnsoti zůstanou nadále v USA, ve státě Minnesota.

Společnost Vista Outdoor, mateřská společnost 41 renomovaných značek, které navrhují, vyrábějí a prodávají sportovní a outdoorové produkty spotřebitelům po celém světě, oznámila rozhodnutí o prodeji své divize sportovních produktů společnosti Czechoslovak Group (CSG) ve výši 1,91 miliardy dolarů. Tato transakce představuje další krok v plánu společnosti Vista Outdoor rozdělit společnost na samostatné subjekty.

Prodej je v souladu s plánem na rozdělení společnosti a vytvoření dvou samostatných podniků. Společnost Outdoor Products, která byla nedávno přejmenována na Revelyst, se po uzavření transakce stane samostatnou veřejnou společností.

Očekává se, že transakce bude uzavřena v kalendářním roce 2024 v závislosti na schválení od akcionářů, obdržení nezbytných regulačních souhlasů a dalších obvyklých podmínkách uzavření. Po uzavření zůstane divize Sporting Products a americká centrála v Anoce v Minnesotě.

CSG je přední holdingová společnost v oblasti průmyslových technologií, která působí v pěti strategických obchodních segmentech - obrana, letectví, munice, mobilita a obchod. CSG je 100% vlastněna a vedena Michalem Strnadem, který ji transformoval na přední českou průmyslovou skupinu se silnou mezinárodní působností. CSG zaměstnává více než 10 000 lidí po celém světě a vlastní a spravuje rozmanité portfolio průmyslových a obchodních společností napříč obranným i civilním sektorem.


Zdroj: www.vistaoutdoor.com

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade USA (Chicago).  

Další aktuality