Aktuality ze světa

Aktuální zprávy ze zahraničí, dobré rady pro obchodování, novinky ve světě a trendy. 
 

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokality Chile

Chile investuje do zeleného vodíku jako paliva budoucnosti
Chile Chile
| 23. 6. 2022
Státní Korporace na podporu produkce (CORFO) podepsala dohodu s prvními třemi soukromými společnostmi o spolufinancování výstavby závodů na výrobu zeleného vodíku v Chile.
Chile recykluje pouhých 12,5 % odpadu. Do 5 let chce využívat 30 %. Jak se zemi dosáhne cíle?
Chile Chile
| 26. 5. 2022
Nakládání s odpadem je pro Chile stejně jako pro ostatní země v regionu dlouhodobý problém. Společenská diskuze o tématu nabírá na intenzitě.
Skládka oblečení v Chile. Kromě hrozeb pro životní prostředí skýtá také příležitosti
Chile Chile
| 16. 5. 2022
Na samotném severu Chile, v odlehlém koutě pouště Atacama, se nachází nelegální skládka oblečení, jejíž obrázky nedávno obletěly svět.
Čeští výrobci pro letecký průmysl zaujali odborníky na veletrhu FIDAE v Chile
Chile Chile
| 29. 4. 2022
Feria Internacional del Aire y del Espacio (FIDAE) je jedním z nejvýznamnějších veletrhů letecké, kosmické a obranně-bezpečnostní techniky v Latinské Americe.
CzechTrade uspořádal úspěšnou misi pro výrobce a dodavatele pro těžební průmysl. Češi v Chile jednali s nejvýznamnějšími hráči na trhu
Chile Chile
| 30. 3. 2022
Po více než dvou letech odkladů kvůli covid-19, přísným protiepidemickým opatřením a dlouhodobému uzavření chilských hranic se zahraniční kanceláři CzechTrade Chile a Velvyslanectví České republiky v Santiagu de Chile podařilo uspořádat specializovanou technologickou misi v těžebním průmyslu.
V Chile se představují jedinečná česká řešení pro těžební průmysl
Chile Chile
| 23. 3. 2022
Zahraniční kancelář CzechTrade Chile ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky zahájila v pondělí 21. března týdenní technologickou misi zaměřenou na těžební průmysl, především pak na povrchovou a hlubinnou těžbu nerostů, inovativní řešení pro moderní doly, ekologizaci provozů a...
Chilský prezident Piñera opouští po čtyřech letech prezidentský mandát
Chile Chile
| 11. 3. 2022
Ve středu 9. března 2022 se prezident Sebastián Piñera oficiálně rozloučil s národem. Zhodnotil čtyři roky své práce, které postihly nečekané události, jako sociální nepokoje v roce 2019 nebo pandemie koronaviru.
Proč by se chilský těžební průmysl měl obávat ústavních změn?
Chile Chile
| 10. 2. 2022
Ústavnímu soudu byl předložen návrh, který zobrazuje možnost znárodnění těžebního průmyslu v Chile a dočasné koncese na těžbu, což v průmyslu vyvolalo značné obavy.
Chilský těžební průmysl zažívá projektový boom. Příležitosti jsou i pro české dodavatele technologií
Chile Chile
| 31. 1. 2022
Chile má přední pozici v těžebním průmyslu na světě. Těží hlavně měď, lithium, molybden, zlato, stříbro. Právě těžební průmysl je nejproduktivnější odvětví v zemi. Země je největším producentem mědi, jódu a rhenia na světě. Druhým největším producentem lithia, molybdenu a bóru. Ze 67,5 % je...
Universidad de Chile a společnost Enel X představili první auto na solární pohon v Latinské Americe
Chile Chile
| 10. 12. 2021
Projekt má za úkol poukázat na důležitost rozvoje elektromobility.