Aktuality ze světa

Aktuální zprávy ze zahraničí, dobré rady pro obchodování, novinky ve světě a trendy. 
 

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokality Indie

V Indii spolupracují instituce se soukromým sektorem při vývoji zelených vodíkových technologií
Indie Indie
| 3. 5. 2022
Indická ekonomika si uvědomuje budoucí význam zeleného vodíku a již vznikají i vazby mezi výzkumem a výrobními firmami. Zřejmý růst role obnovitelných energií a zejména té vodíkové je příležitostí nejen pro český trh, který by se svými dosavadními technologiemi mohl pokusit přispět k uspokojení...
indickýstát Gudžarát představil balík investic na podporu biotechnologických podniků
Indie Indie
| 5. 4. 2022
Gudžarát podporuje biotechnologické projekty a firmy. Sestavil za tímto účelem biotechnologickou strategii na období let 2022-2027, přičemž bude do tohoto sektoru investovat 20 miliard dolarů.
Indické startupy jsou trendem
Indie Indie
| 17. 1. 2022
Startupové firmy se staly v Indii fenoménem současné doby. Roste jejich počet i investice do nich vložené. Tento trend je podpořen i vládou,která je chce využití jako motory pro inovace.
Indie se hlásí k naplňování plánů ochrany klimatu a usiluje o rozsáhlé investice v oblasti OEZ
Indie Indie
| 6. 1. 2022
V listopadu 2021 na summitu v Glasgow indický premiér Nárendra Módi vyhlásil účast Indie na opatřením k omezení dopadů klimatických změn. Oznámil, že Indie do roku 2030 vytvoří kapacitu energetických obnovitelných zdrojů (OZE) v rozsahu 500 GW. Tento závazek by znamenal pokrytí až 50 % všech...
Vodíková strategie v Indii a mise českých firem
Indie Indie
| 30. 11. 2021
Výroba energetického vodíku se i v Indii stává středem energetických koncepcí udržitelného rozvoje a ochrany klimatu a také stojí v čele pozornosti energetických investorů. Tento trend mohou využít i české firmy k nabídce technologií využívaných v oblasti využití vodíku při misi do Indie...
Skončil v Indii Covid-19?
Indie Indie
| 6. 10. 2021
V Indii se diskutuje otázka, zda se na podzim objeví třetí vlna epidemie, v době kdy je zatím u 20 % populace ukončeno očkování a blíží se velké svátky Díválí.
Indie zkouší monetizaci státního majetku
Indie Indie
| 2. 10. 2021
Monetizace vybraného státního majetku Indie přinese státní pokladně zdroje ve výši, která dokáže nahradit rozpočtové zdroje potřebné pro celý sektor zdravotnictví a školství dohromady.
Indie připravila pobídky v automobilovém průmyslu
Indie Indie
| 27. 9. 2021
Smyslem pobídek je podnítit domácí výrobní sféru ve zmíněných oborech.
Indické technické školství bojuje s odlivem studentů technických předmětů na vysokých školách
Indie Indie
| 19. 9. 2021
Jen v letošním roce v Indii uzavřelo své brány 63 škol, nově bylo otevřeno 54.
Také v Indii růst cen zatěžuje náklady výrobců a snižuje kupní sílu obyvatel
Indie Indie
| 18. 9. 2021
Indický týdeník India Today v v září uveřejnil článek s názvem Proč je vše tak drahé? Reaguje tím na zvyšování cen napříč odvětvími ekonomiky. Tuto otázku si klade mnoho zemí a miliony běžných občanů, zvláště v současné postpandemické době.