Kanada

Perspektivní obory

  • zemědělství a lesnictví,
  • hutní výroba,
  • slévárenství a  kovárenství,
  • obráběné komponenty a konstrukce z kovů,
  • energetika. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu. Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Kanada se řadí mezi nejvyspělejší země světa a to jak ekonomickou výkonností, tak životní úrovní obyvatel. Kanada disponuje rozsáhlým přírodním bohatstvím a vysoce rozvinutou zemědělskou výrobou. Země se člení na 10 provincií a 3 teritoria. Provincie a teritoria mají vysokou míru samosprávy a zachovávají si kulturní i obchodně legislativní odlišnosti. Těžiště průmyslové výroby a ekonomického dění vůbec je soustředěno v centrálních provinciích Ontario a Quebec. Zde také žijí 3/5 kanadské populace. V poslední dekádě se do popředí dostala také provincie Alberta, která se díky těžbě ropy stala významným zdrojem průmyslového růstu celé ekonomiky.

Trh Kanady je otevřený, skýtá mnoho příležitostí pro obchod i investice. Blízkost trhu USA ještě umocňuje atraktivitu Kanady. Ta se proto pro řadu firem stala (a stává) bránou do Severní Ameriky.

Tradice obchodní výměny ČR a Kanady sahá až k počátkům industrializace Severní Ameriky. Rostoucímu trendu obchodní výměny pomáhají významné kanadské investice v ČR, dlouhodobé vazby důležitých českých podniků, ale také ekonomická aktivita početné komunity českých ex-patriotů.

Podrobné teritoriální informace o kanadské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
Kanada svou rozlohou zasahuje do 6 časových zón GMT -8 až -3.30 hod.
Zahraniční kanceláře CzechTrade ve městě Calgary náleží do pásma GMT -7 hod. a používá letní čas GMT -6 hod.

Nejbližší související akce

Konzultace s ekon. diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade 26. 6. 2019 - 27. 6. 2019 Akce s účastí CzechTrade
Česká republika
Praha
Více informací