Indie

Perspektivní obory

  • elektronika a elektrotechnika
  • energetika
  • stavebnictví a stavební materiály
  • užitkové sklo, bižuterie a drobné zboží
  • zdravotnická technika 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Indie se řadí mezi nejrychleji se rozvíjející ekonomiky světa a společně s Čínou je považována za budoucí novou ekonomickou velmoc. Indičtí představitelé rádi zdůrazňují, že veškerého pokroku posledních let dosáhla Indie v prostředí stabilní demokracie a tržní ekonomiky.

S aktuálně odhadovanými 1,138 miliardami obyvatel představuje Indie největší demokracii na světě. Hodnota HDP v přepočtu ukazatelem parity kupní síly je odhadována na 3,3 bil. USD a řadí Indii na 4. místo na světě za USA, Čínu a Japonsko. Obrovský trh a dynamický rozvoj ve všech oblastech tak představují nemalé lákadlo pro všechny významné světové hráče.

Počátky Česko-indické obchodní spolupráce se datují do 20. let 20. století. V té době se jednalo zejména o československé dodávky obráběcích strojů a zařízení pro cukrovary a také o aktivity firmy Baťa při výstavbě obuvnických závodů v Indii.

K výraznému rozvoji vzájemného obchodu došlo po osamostatnění Indie v roce 1947. České firmy se na indickém trhu uplatňovaly jako tradiční dodavatelé diesel-generátorů, obráběcích, tvářecích, textilních, kožedělných a tiskařských strojů, potravinářské technologie a řady dalších průmyslových výrobků. Po určitém propadu na začátku 90. let dochází roku 1993 k neustálenému postupnému růstu česko-indické obchodní výměny. Hlavními českými vývozními artikly do Indie jsou v současné době osobní automobily, obráběcí a tvářecí stroje a zařízení pro energetiku.

Podrobné teritoriální informace o indické ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
Celá země používá jedno časové pásmo GMT +5.30 hod.

Nejbližší související akce

DatumNázev akceDruh akceMísto konáníCena
16. 10. 2018 INDIE - obchodní příležitosti a strategie úspěšného exportu! (Hradec Králové) Teritoriální seminář Česká republikaEliščino nábřeží 626, Hradec Králové, Česká republika 0 Kč
17. 10. 2018 INDIE - obchodní příležitosti a strategie úspěšného exportu! (Jihlava) Teritoriální seminář Česká republikaKomenského 31, Jihlava, Česká republika 0 Kč
31. 10. 2018 IMME 2018 - NOVUMM 2018/136N Veletrh NOVUMM IndieKalkata, Indie Kontaktujte organizačního garanta akce
15. 11. 2018 AceTech 2018 Veletrh IndieMumbai, Indie Kontaktujte organizačního garanta akce
17. 11. 2018 Czech Fashion and Design Show 2018 Veletrh IndieMumbai, Indie Kontaktujte organizačního garanta akce
26. 11. 2018 MISE MALÝCH A STŘEDNÍCH FIREM DO BENGALÚRU Prezentace firem IndieBengalúru, Indie Kontaktujte organizačního garanta akce