Rakousko

Perspektivní obory

  • elektronika a elektrotechnika,
  • stavebnictví a stavební materiály,
  • potravinářský průmysl,
  • strojírenství - výroba strojů. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Rakousko je tradičně díky geografické blízkosti, historickým politickým, ekonomickým a obchodním vazbám předním zahraničně obchodním partnerem České republiky. Vzájemnou obchodní spolupráci prohloubilo přistoupení ČR k Evropské unii, kdy především český export do tohoto teritoria zaznamenal výrazný nárůst. Od roku 2004 patří rakouský trh (po SRN a Slovensku) mezi největší odbytiště českých výrobků.

Vysoká hodnota HDP na obyvatele přesahující 31.000 EUR řadí rakouskou ekonomiku mezi deset nejbohatších na světě. Navzdory relativně malé velikosti a počtu obyvatel představuje zajímavý trh se silnou domácí koupěschopnou poptávkou.

Uplatnění na náročném rakouském trhu nalézají produkty s vysokou přidanou hodnotou, nicméně při současném zachování konkurenční cenové výhody. Zejména díky pokračujícímu boomu ekologických výrob (obnovitelné zdroje energie, biopaliva) může být rakouská ekonomika i v budoucnu perspektivním partnerem českých exportérů.

Podrobné teritoriální informace o rakouské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Nejbližší související akce

Obchodování s NĚMECKEM a RAKOUSKEM 6. 6. 2019 Exportní konference
Česká republika
Praha 1
Přihlásit
Konzultace s ekon. diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade 26. 6. 2019 - 27. 6. 2019 Akce s účastí CzechTrade
Česká republika
Praha
Více informací

Novinky z teritoria

Jižní Čechy hostem v Linci
Rakousko Rakousko
| 22. 5. 2019
Řízky v Rakousku podraží
Rakousko Rakousko
| 18. 4. 2019
Revoluce ve stájích a na polích
Rakousko Rakousko
| 12. 4. 2019