Na dvě desítky českých potravinářů a nápojářů představili sousedům v Rakousku svou produkci. Zahraniční kancelář CzechTrade Rakousko zorganizovala v polovině března ve spolupráci s velvyslanectvím ČR ve Vídni a Ministerstvem zemědělství ČR dvoudenní potravinářskou misi k sousedům do Rakouska. Akce se zúčastnilo 24 českých výrobců potravin a nápojů.
Agentura AMA-Marketing představila na veletrhu Biofach v Norimberku nejnovější údaje o spotřebě bio produktů v Rakousku.
Maloobchodní sektor vykázal v roce 2024 solidní růst navzdory přetrvávajícímu hospodářskému poklesu a slabé spotřebitelské dynamice. Rok skončil mírným nárůstem čistých tržeb (bez motorových vozidel a čerpacích stanic) o 2,7 % v nominálním vyjádření a 0,9 % v reálném vyjádření na 77,2 mld. eur, uvedla maloobchodní asociace. Obzvláště dobře se dařilo na konci roku: v prosinci 2024 se tržby z prodeje reálně zvýšily 3,1 %. V listopadu byl zaznamenán reálný nárůst o 2,9 %.
Věřitelé přihlásili do reorganizačního řízení společnosti KTM pohledávky ve výši 2,2 miliardy eur. O reorganizačním plánu budou hlasovat koncem února. Opětovné zahájení výroby je plánováno na 17. března.
Hornorakouská společnost KTM připravuje reorganizaci v rámci samosprávy. I další velké společnosti však musí hledat cesty, jak se vypořádat s nepříznivou ekonomickou situací. Rozsah škrtů je různý: zavírají se závody, ruší se pracovní místa, jinde se vyjednává o slevách na mzdách.
Velkoobchodní ceny byly v září celkově o 3,1 % nižší než v předchozím roce. Zdražilo však mnohé spotřební zboží.
Nevládní organizace Attac navrhuje zavést progresivní daňový model pro zdanění bohatství. Stát tak ročně získá až 22 miliard eur na klíčové investice. Attac upozorňuje na výrazný trend bohatnutí rakouských miliardářů, což vyvolává obavy z narůstající nerovnosti a koncentrace bohatství ve společnosti. Diskuze o zdanění bohatství vyvolává rozporuplné reakce. Někteří vidí v zavedení daně příležitost dosáhnout větší sociální spravedlnosti, zatímco jiní varují před negativními dopady na ekonomiku a zaměstnanost.
Rakouské výzkumné konsorcium WIVA P&G z Lince získalo v únoru od Evropské komise prestižní ocenění Clean Hydrogen Partnership Award. Konsorcium podporuje vývoj vodíkových a bioplynových technologií prostřednictvím projektů v zelené energetice, mobilitě a průmyslu. Cílem jeho výzkumu je přechod k udržitelnému energetickému systému s vodíkem jako řešením napříč celým hodnotovým řetězcem.
Podniky, průmysl a kritická infrastruktura čelí stále většímu počtu hrozeb. Řízení odolnosti a připravenost jsou tak rozhodujícími faktory úspěchu pro udržitelnou budoucnost mnoha z nich. Sympozium nabízí výměnu znalostí s vrcholnými představiteli z podnikatelské sféry, vládního a veřejného sektoru, významnými akademiky i zástupci médií. To vše v motivujícím prostředí vedeném zkušenými profesionály, kteří Vám pomohou s dalším rozvojem vlastních vůdčích schopností a dovedností.
V nejnovějším ekonomickém průzkumu Wifo zdůrazňuje, že hodnocení stavebních a průmyslových podniků zůstává pesimistické.