Španělsko

Perspektivní obory

  • energetika,
  • strojírenství, výroba strojů,
  • ICT,
  • zdravotnická technika,
  • voda, odpady a životní prostředí. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Španělsko patří mezi nejvýznamnější obchodní partnery České republiky. Vzájemné obchodní a investiční vztahy prochází dynamickým rozvojem. Za posledních deset let narostl český export do Španělska více než 14 krát. Na druhé straně španělské investice v České republice (Telefonica, OHL, Grupo Roca, Acualia Infraestructuras, atd.) dosahují významné úrovně a svědčí o oboustranném a rostoucím zájmu o spolupráci.

Díky vysoké míře otevřenosti obou ekonomik a v důsledku jejich komplementární struktury existují významné obchodní a investiční příležitosti v oblasti automobilového průmyslu, strojírenství, elektrotechnického průmyslu, atd. Perspektivní je rovněž spolupráce českých a španělských firem v rámci subdodávek u finančně náročných projektů v oblasti energetiky, vodohospodářství a ochrany životního prostředí, a to jak v latinskoamerickém regionu, tak ve státech střední a východní Evropy, Balkánu a SNS.

Podrobné teritoriální informace o španělské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Nejbližší související akce

FEINDEF 2019 29. 5. 2019 - 30. 5. 2019 Veletrh
Španělsko
Madrid,
Španělsko
Více informací
Konzultace s ekon. diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade 26. 6. 2019 - 27. 6. 2019 Akce s účastí CzechTrade
Česká republika
Praha
Více informací
Piscina & Wellness Barcelona 2019 - NOVUMM 2019/024N 16. 10. 2019 - 18. 10. 2019 Veletrh NOVUMM
Španělsko
Barcelona,
Španělsko
Více informací