Exportní inkubátory CzechTrade

Rozvíjet své podnikání přímo v teritoriu můžete díky přítomnosti vlastního zástupce v Exportním inkubátoru CzechTrade, za využití poradenských služeb zahraničních kanceláří a zázemí jejich kancelářských prostor.

Exportní inkubátor Indie

První Exportní inkubátor CzechTrade byl otevřený v Indii na podzim roku 2021. Sídlí na adrese zahraniční kanceláře v Bengalúru.

Exportní inkubátor USA

V pořadí druhý Exportní inkubátor CzechTrade byl otevřený v Chicagu a českým firmám je k dispozici od dubna roku 2022. Sídlí přímo v srdci města na hlavní obchodní třídě v ulici State St. na tzv. Loopu.

Exportní inkubátor Kazachstan

Exportní inkubátor CzechTrade v Almaty plánujeme otevřít letos v říjnu, nejpozději do ledna 2023. Sídlit bude na prestižní adrese na Prospekt Dostyk v Medeuském obvodu jihokazašské metropole Almaty. Právě tam má své sídlo většina zahraničních společností, které působící v Kazachstánu.

EXPORTNÍ INKUBÁTOR MŮŽE FIRMA VYUŽÍT PO DOBU TŘÍ AŽ ŠESTI MĚSÍCŮ

JAKÉ VÝHODY PŘINÁŠÍ? 

 • 70 hodin odborných, asistenčních prací zahraniční kanceláře. 
 • Zajištění prostor kanceláří, včetně techniky, zázemí, internetového připojení, energie.
 • Využití adresy inkubátoru jako sídla při registraci. 
 • Využití místní adresy pro komunikaci se zahraničními partnery.
   

PRO JAKÉ FIRMY JE EXPORTNÍ INKUBÁTOR VHODNÝ? 

 • Obchodní a výrobní firmy bez omezení velikosti, které se již rozhodly v teritoriu působit a potřebují využít kancelářské prostory pro zakládání vlastní firmy či pobočky, například zajištění trvalé kanceláře či vyřízení administrativy spojené se založením společnosti. 
 • Firmy, které zvažují působení v zahraničí a inkubační čas využijí pro získání nezbytných informací k finálnímu rozhodnutí, například pro optimalizaci obchodního plánu, marketingu nebo vyhledávání obchodních partnerů.  
 • Firmy, které provádějí transfer výroby do teritoria nebo realizují investiční nebo výrobní projekt, i start-upy. 
 • Pro využití exportního inkubátoru je nutné mít jasnou strategii a materiální zajištění pro vstupu na trh. 
 • Klient musí být registrován v ČR, nebo žadatel registrovaný v zahraničí musí prokázat, že se jedná o pobočku českého subjektu.

Inkubátor neslouží jako permanentní zahraniční adresa.
​Firma se finančně podílí částkou 50 000 Kč (bez DPH) za celou dobu inkubace.