Datum:28.03.2024
Průmyslový obor: Energetika, Stavebnictví a stavební materiály
Teritoriální zaměření:
Kolumbie - vlajka Kolumbie

CzechTrade Kolumbie šíří mezi českými exportéry znalosti o tamním trhu a obchodních příležitostech

První týden v březnu se konala v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR exportní konference o obchodním potenciálu v regionu Latinské Ameriky. Vystoupili na ní všichni ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade z regionu LATAM.

Dne 4.3.2024 uspořádal tým našeho exportního vzdělávání CzechTrade konferenci pro české exportéry v reprezentativních prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Praze. Konference nesla název Objevte obchodní potenciál zemí Latinské Ameriky. Aby potenciál tohoto téměř 450milionového trhu mohl být skutečně objeven, všichni ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade z latinskoamerického regionu představili podnikatelské prostředí, podporu od našich kanceláří při vstupu na jednotlivé trhy a samozřejmě také obchodní příležitosti v Chile, Mexiku, Dominikánské republice, Guatemale, Kostarice, Panamě, Kolumbii, Brazílii a Peru.

Za naši kancelář CzechTrade Kolumbie představila ředitelka Nikola Hanková Palinková potenciál v energetice, kde Češi mají co nabídnout zejména v sektorech obnovitelných zdrojů, či v otázkách přechodu k ekologické a zelenější těžbě. Dále se zaměřila na mobilitu a infrastrukturu, kde se nachází příležitosti jak v rezidenčním, tak infrastrukturním stavebnictví.

V programu nechyběly ani inspirativní příběhy od firem Retex a Koh-i-noor Mladá Vožice, kterým už se Amerika, zejména ta Latinská, již povedla objevit a dobýt.

Po prezentacích tři desítky firem probíraly své záměry v regionu při individuálních konzultacích.

Akce byla unikátní příležitostí šířit povědomí o ohromných obchodních možnostech, které region nabízí, a také o formách podpory a individuálních službách, které poskytuje naše zahraniční síť.

Pokud vás láká vstupit na kolumbijský trh, naše zahraniční kancelář CzechTrade Kolumbie, která sídlí přímo v hlavním městě Bogotě, vám ráda usnadní cestu prostřednictvím služeb pro české exportéry. Neváhejte nás kontaktovat.


Zpracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.

Další aktuality