Datum:12.03.2024
Průmyslový obor: Ostatní
Teritoriální zaměření:
Dominikánská republika - vlajka Dominikánská republika,
Guatemala - vlajka Guatemala,
Kostarika - vlajka Kostarika,
Panama (vč. volné zóny) - vlajka Panama (vč. volné zóny)

Kancelář CzechTrade Střední Amerika a Karibik už rok pomáhá exportérům

Svůj první rok kancelář CzechTrade Střední Amerika a Karibik oslavila účastí na významných proexportních událostech. Začalo to na největší akci v oblasti exportu v České republice, Meeting Point CzechTrade, a vrcholilo prezentací na exportní konferenci v Poslanecké sněmovně ČR s tématem Objevte obchodní potenciál zemí Latinské Ameriky.

Největší proexportní událost pro malé a střední firmy Meeting Point CzechTrade letos opět lámala rekordy. Sešlo se tu 427 českých firem, aby konzultovaly své exportní záměry a plány na expanzi do celého světa. Téměř 30 českých společností vyjádřilo zájem i o region Střední Ameriky a Karibiku, kde nalezly podporu v naší kanceláři CzechTrade Střední Amerika a Karibik. Meeting Point CzechTrade se konal v pražském O2 universum ve dnech 26. a 27. února. Zástupci českých společností se potkali s 56 řediteli zahraničních kanceláří.

Prezentace kanceláře CzechTrade Střední Amerika a Karibik pokračovala 4. března v Poslanecké sněmovně ČR. Spolu s kolegy z dalších latinskoamerických zastoupení se ředitelka naší kanceláře zúčastnila Exportní konference o obchodním potenciálu zemí Latinské Ameriky.

Program v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR byl nabitý. Prezentace byla zaměřena na latinskoamerické podnikatelské prostředí, exportní potenciál v teritoriu a příležitosti pro české firmy. Inspirativní příběhy úspěchu představily české firmy RETEX. a KOH-I-NOOR Mladá Vožice.

Konferenci zahájili Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade; Jiří Strýček, místopředseda podvýboru pro vnější ekonomické vztahy, PSP ČR; Jarmila Povejšilová, zástupkyně ředitelky odboru amerických států  z Ministerstva zahraničních věcí ČR a Matyáš Pelant, poradce vrchního ředitele - Sekce EU a zahraničního obchodu z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. 

Pokud jste neměli možnost se proexportních akcí účastnit, neváhejte se obrátit na naši zahraniční kancelář, rádi vás v regionu Střední Ameriky a Karibiku podpoříme.

Vzhledem k tomu, že se jedná o země závislé na dovozu, je v regionu prostor pro české produkty napříč různými sektory. Vypíchnout lze řešení pro precizní zemědělství, technologie pro chytrá města a kybernetickou bezpečnost, zdravotnickou techniku, produkty do stavebnictví a interiérového designu, řešení pro vodohospodářství i zpracovatelské stroje.


Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Střední Amerika a Karibik.

Další aktuality