V Kazachstánu ve městě Kostanay začala výstavba výrobního komplexu Confectionary Capital, kde plánují vyrábět 13 tisíc tun sladkostí ročně.
Podle ministerstva zemědělství bude v novém podniku pracovat na dvě směny 260 lidí. Náklady na projekt jsou 14,3 miliardy tenge. Areál staví společnost Bayan Sulu, která tak zvýší výrobní kapacitu na 100 tisíc tun ročně. Společnost rozšíří sortiment a zvýší zpracování zemědělských surovin.
„Projekt také znamená substituci dovozu, vyšší úroveň kvality vyráběných produktů, snížení jejich nákladů, zvýšení produktivity práce a vstup na nové trhy. Očekává se, že jeho realizace bude impulsem pro socioekonomický rozvoj regionu Kostanay a poskytne zdejším obyvatelům kvalitní infrastrukturu, zásobování vodou, plynem a elektřinou,“ uvedlo ministerstvo zemědělství.
Podnik Bayan Sulu je jedním z největších výrobců cukrářských výrobků v Kazachstánu. Továrna byla založena v roce 1974.
Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kazachstán.
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Energetická scéna Peru prochází významnou transformací. Země, tradičně spoléhající na vodní energii a zemní plyn, stále více obrací svou pozornost k nekonvenčním obnovitelným zdrojům energie (OZE), především k solární fotovoltaice (FV) a větrné energii.