Datum:27.02.2024
Průmyslový obor: Dopravní prostředky ostatní, manipulační prostředky a zařízení, Stavebnictví a stavební materiály
Teritoriální zaměření:
Maroko - vlajka Maroko

ONCF odhaluje plány na novou železniční stanici v Rabatu

Marocký Národní úřad pro železnice (ONCF) přichází s plánem postavit moderní železniční stanici v Rabatu, která bude transformovat městskou dopravní síť. Tato iniciativa nejen zlepší přepravní možnosti obyvatel, ale také podpoří ekonomický rozvoj v regionu.

Modernizace královského města

Nová železniční stanice v Rabatu bude součástí širšího plánu modernizovat dopravní infrastrukturu v marockých městech. ONCF se zaměřuje na vytvoření moderního a efektivního dopravního systému, který bude lépe odpovídat potřebám rostoucího města a jeho obyvatel.


Nádraží připraveno na příchod AFCON

Plány zahrnují výstavbu nové stanice, která bude propojena s hlavními dopravními tepnami města a bude sloužit jako dopravní uzel. Tato stanice bude připravena na nadcházející africký pohár národů (AFCON), který se zde bude konat v roce 2025 a bude nabízet moderní vybavení a služby pro pohodlnou a efektivní přepravu fanoušků a účastníků.

V rámci modernizačních prací ONCF také obnovuje a vylepšuje stávající železniční infrastrukturu v Rabatu, aby byla schopna lépe sloužit obyvatelům a návštěvníkům města. Tyto kroky jsou důležité pro zajištění plynulého a efektivního provozu železniční sítě v regionu.

V souvislosti s nadcházejícím šampionátem afrických národů (AFCON) a plánovanou modernizací infrastruktury se otevírá mnoho přitažlivých příležitostí pro české podniky.

Zajímáte-li se o prohloubení spolupráce či získání dalších informací o možnostech pro vaši firmu, jsme vám k dispozici. Pro více informací neváhejte kontaktovat naši kancelář v Rabatu!


Článek zpracoval týmzahraniční kanceláře CzechTrade Maroko.

Zdroj: https://www.moroccoworldnews.com/.


Další aktuality