Tradiční evropský nápoj z chmele získává na jednom z nejstabilnějších trhů jižní Ameriky na popularitě. Českému ležáku se tak otevírá cesta na téměř neprozkoumané trhy.
Pivo je jedním z nejstarších nápojů na světě. Stalo se symbolem zábavy a dobře stráveného času s přáteli. V Kolumbii je jedním z nejrychleji rostoucích segmentů a současně hraje důležitou roli v nápojářství, kde vytváří tisíce pracovních míst od výroby, přes distribuci až po prodej.
Fenomén piva, které je spojované spíše s evropskou kulturou, se v Kolumbii rychle rozrůstá. Vzniká mnoho veletrhů, které se specializují právě na tento zlatavý mok. V supermarketech jsou stále častěji vidět celá oddělení zaměřená na pivo. Nacházejí se tu desítky druhů a značek piv, a dokonce je možné degustovat různé druhy piva u integrovaného výčepu přímo v této sekci supermarketu.
Největší pivovar a importér piva do Kolumbie Central Cervecera de Colombia uvádí, že počet pivních značek na kolumbijském trhu vzrostl za poslední čtyři roky o 30 %. V současné době se tak na kolumbijském trhu podává 24 různých typů piv.
V roce 2019 se v Kolumbii prodalo 25,5 milionu hektolitrů piva a v roce 2023 už 30,2 milionu hektolitrů piva, což je v přepočtu na osobu téměř 60 litrů piva za rok. V Latinské Americe si Kolumbie drží třetí místo v žebříčku konzumace piva, když se umístila za Brazílií a Mexikem. Dalším přesvědčivým argumentem o růstu obchodu s pivem v Kolumbii jsou data, která berou v potaz podíl prodeje piv na celkových prodejích v obchodech. V roce 2019 prodej piva představoval 19 a nyní 25 %.
Obliba piva u Kolumbijců stále roste a pivní sektor má do budoucna velký obchodní potenciál. Pro české pivovarníky, jejichž nápoj celý svět uznává pro vysokou kvalitu, se Kolumbie stává zajímavou exportní příležitostí, neboť trh čítá bezmála 52 milionů budoucích spotřebitelů.
Naše kancelář sídlí přímo v teritoriu, proto pokud vstupujete na tento trh nebo rozšiřujete své obchodní
aktivity, neváhejte nás oslovit
a sjednat si individuální asistenci a pomoc při výběru a oslovení obchodních
partnerů zde v Kolumbii.
Zpracoval: tým zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: portafolio.co
Španělsko už 12 po sobě jdoucích měsíců dokázalo generovat více než 50 % elektřiny z obnovitelných zdrojů.
První ročník veletrhu [Kyushu] Semiconductor Industry Exhibition poskytl zúčastněným českým firmám jedinečnou příležitost prezentovat své technologie v blízkosti vznikajícího polovodičového clusteru. Polovodičový průmysl na ostrově Kjúšú přitom zažívá dynamický rozvoj díky zahájení výroby tchajwanské světové jedničky TSMC a jejích joint-venture partnerů Sony, Denso a Toyota.
Indonésie se snaží řešit svízelnou dopravu nejen v největším městě Jakartě, ale i v oblastech s velkou turistickou návštěvností. To se týká ostrova Bali, který se potýká s enormním zájmem turistů a s následky husté dopravy, která omezuje obyvatele i návštěvníky. Indonésie se rozhodla investovat do zavedení autonomního rychlého tranzitního systému (ART). Systém ART je již zaváděn a provozován v novém hlavním městě Nusantara.
Česká společnost Příhoda s.r.o. se zúčastnila veletrhu Big5 v Lagosu.