Velká Británie musí řešit plastový odpad. To generuje příležitosti pro recyklační firmy.
Na ostrovech roste množství plastového odpadu ze stavební produkce 15krát rychleji než v celé Evropské unii. Stavební sektor ve Velké Británii vygeneroval v roce 2021 téměř jeden milion tun plastového odpadu, což je výrazný nárůst ve srovnání s předchozími roky. Tento problém se stává kritickým vzhledem k celosvětovému úsilí o snížení plastového znečištění.
Plastový odpad ze stavebnictví je ekologickou výzvou, a to nejen kvůli množství, ale také kvůli obtížné recyklaci. Většina tohoto odpadu pochází z obalových materiálů, izolačních pěn a dalších stavebních produktů, které jsou často nerecyklovatelné nebo obtížně zpracovatelné.
Evropská unie mezitím zavádí přísnější regulace a iniciativy na snížení plastového odpadu, což kontrastuje s rostoucími problémy ve Velké Británii.
Analytici varují, že pokud nedojde k zásadním změnám, bude odpad narůstat a budou se zvyšovat jeho dlouhodobé negativní dopady na životní prostředí.
Zabývá se vaše firma recyklací materiálů? Zvažujete vstoupit nebo posílit svou pozici na britském trhu? Neváhejte oslovit naši londýnskou kancelář, která vám ochotně poskytne bližší informace a je připravena profesionálně asistovat při vašem obchodním působení ve Spojeném království.
Zdroj: Innovation News Network
Zpracoval tým pracovníků CzechTrade Spojené království a Irsko.
Španělsko už 12 po sobě jdoucích měsíců dokázalo generovat více než 50 % elektřiny z obnovitelných zdrojů.
První ročník veletrhu [Kyushu] Semiconductor Industry Exhibition poskytl zúčastněným českým firmám jedinečnou příležitost prezentovat své technologie v blízkosti vznikajícího polovodičového clusteru. Polovodičový průmysl na ostrově Kjúšú přitom zažívá dynamický rozvoj díky zahájení výroby tchajwanské světové jedničky TSMC a jejích joint-venture partnerů Sony, Denso a Toyota.
Indonésie se snaží řešit svízelnou dopravu nejen v největším městě Jakartě, ale i v oblastech s velkou turistickou návštěvností. To se týká ostrova Bali, který se potýká s enormním zájmem turistů a s následky husté dopravy, která omezuje obyvatele i návštěvníky. Indonésie se rozhodla investovat do zavedení autonomního rychlého tranzitního systému (ART). Systém ART je již zaváděn a provozován v novém hlavním městě Nusantara.
Česká společnost Příhoda s.r.o. se zúčastnila veletrhu Big5 v Lagosu.