Aktuality ze světa

Aktuální zprávy ze zahraničí, dobré rady pro obchodování, novinky ve světě a trendy. 
 

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokalit Dánsko, Finsko, Norsko, Švédsko

Inflace ve švédsku klesá. To přináší naději, že její vrchol už pominul
Švédsko Švédsko
| 24. 4. 2023
Klesající inflace a očekávané posílení švédské koruny, spolu s pokračujícím trendem zvyšujících se dodávek ze střední Evropy, by mohlo být dobrým tipem pro české exportéry na posílení exportního portfolia pro druhou polovinu roku.
V Östersundu bude vybudováno jedno z největších švédských datových center
Švédsko Švédsko
| 24. 4. 2023
Do roku 2033 bude v Östersundu investováno celkem 18 miliard švédských korun do EcoDataCenter 2, jednoho z největších datových center ve Švédsku, které po svém dokončení vytvoří podle odhadů 1000 nových pracovních míst.
Švédská vláda usiluje o povolení nových jaderných reaktorů
Švédsko Švédsko
| 29. 3. 2023
Švédsko připravuje legislativu, která umožní výstavbu dalších jaderných elektráren. Chce tak zvýšit výrobu elektřiny v severské zemi a posílit energetickou bezpečnost. To by mohlo být dobrou exportní příležitostí i pro české firmy.
Kdy je nutné danit své aktivity ve Švédsku
Švédsko Švédsko
| 10. 3. 2023
Pracujete na stavbě či na montáži ve Švédsku jako podnikatel – fyzická osoba? Vysíláte tam své pracovníky? Máte podnikatelskou činnost se stálou fakturací do Švédska a nejste si jisti, zda máte platit daně tam, nebo v Česku? Zde najdete základní informace ohledně povinnosti danění ve Švédsku.
Švédsko bude v roce 2023 investovat do podpory klimatu a obrany
Švédsko Švédsko
| 25. 11. 2022
Švédsko čelí náročnému hospodářskému prostředí. Domácnosti a podniky jsou pod tlakem vysoké inflace a rostoucích úrokových sazeb. Očekává se, že švédská ekonomika vstoupí v roce 2023 do recese. V této souvislosti vláda 8. listopadu představila návrh rozpočtu na rok 2023.
České firmy pod vedením CzechTrade Skandinávie se úspěšně zúčastnily veletrhu Elmia Subcontractor 2022
Švédsko Švédsko
| 25. 11. 2022
České strojírenské firmy, které navázaly úspěšnou spolupráci na největším dodavatelském veletrhu ve Skandinávii, mohou být inspirací pro další exportéry, kteří se zajímají o severský trh.
Jak postupovat při registraci podnikání a působení pracovníků ve Švédsku?
Švédsko Švédsko
| 23. 11. 2022
Chcete podnikat na severu Evropy? Vysíláte své pracovníky na stavby ve Švédsku, nebo dodáváte zařízení, které pak budete na místě montovat? Zde najdete tipy a rady pro registraci vašeho podnikání, a dále praktický návod, co je třeba dělat při vysílání pracovníků právě do Švédska.
Švédský Saab předpovídá příležitosti pro výrobce vojenské techniky
Švédsko Švédsko
| 5. 11. 2022
Švédská společnost Saab (SAABb.ST), výrobce stíhacích letounů Gripen, před sebou vidí kvůli rostoucímu vojenskému napětí roky potenciálního růstu v obranném sektoru Švédska. To uvedla ve svém komuniké v listopadu 2022.
Severské země se stávají významným regionem zelených technologií
Finsko Finsko
Dánsko Dánsko
Švédsko Švédsko
Norsko Norsko
| 1. 11. 2022
Desítky švédských firem se v současnosti podílejí na vytvoření čisté energetické mobility a vytvářejí něco, čemu říkají údolí udržitelnosti. V rámci těchto aktivit se skýtají i exportní příležitosti pro české výrobce zařízení.
Švédské Volvo začalo testovat nákladní vozy s palivovými články poháněnými vodíkem
Švédsko Švédsko
| 16. 9. 2022
Společnost Volvo Trucks uvedla, že začala testovat vozidla, která používají palivové články poháněné vodíkem, přičemž švédská firma tvrdí, že jejich dojezd by mohl dosáhnout až 1000 kilometrů.