Aktuality ze světa

Aktuální zprávy ze zahraničí, dobré rady pro obchodování, novinky ve světě a trendy. 
 

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokality Kolumbie

Jaké jsou klíčové agendy nového prezidenta Kolumbie?
Kolumbie Kolumbie
| 24. 6. 2022
Gustavo Petro se po vítězství v druhém kole voleb nad protikandidátem Rodolfem Hernandézem stane prvním levicovým prezidentem Kolumbie. Jaký to může mít dopad na investiční prostředí v zemi.
Kolumbie se profiluje jako světový lídr ve využití vodíku
Kolumbie Kolumbie
| 13. 6. 2022
Kolumbie je jeden z nejrychleji rostoucích trhů s čistým vodíkem na světě. Vděčí za to optimálním podmínkám pro výrobu obnovitelných zdrojů energie, přístupu ke dvěma oceánům a novým zákonům, které vysílají jasné signály v podobě pobídek pro investory.
V Kolumbii rostou pilotní projekty inteligentních měst
Kolumbie Kolumbie
| 9. 6. 2022
Zlepšení životních podmínek Kolumbijců, zmírnění dopadů nelegální těžby a povodní zaváděním inteligentních řešení do měst. To je strategie Ministerstva technologií a informatiky (MinTIC).
Jaké druhy daní existují v Kolumbii?
Kolumbie Kolumbie
| 31. 5. 2022
Kolumbijský daňový systém rozlišuje tři druhy daní, které se následně dělí podle toho, kde a kdo je vybírá. DIAN je veřejná instituce, která provádí daňovou politiku, zodpovídá za systém výběru daní a plní funkci finančního a celního úřadu v Kolumbii.
Kolumbie otevře Centrum pro léčbu a výzkum rakoviny
Kolumbie Kolumbie
| 18. 5. 2022
Prezident Duque navštívil nový komplex pro léčbu a výzkum rakoviny na severu Bogoty. Centrum by se mělo stát světovou špičkou v boji proti této nemoci.
Kolumbie. Jedna z nejlepších zemí Latinské Ameriky v těžebních postupech a potenciálu
Kolumbie Kolumbie
| 16. 5. 2022
Kolumbie si v roce 2021 polepšila v průzkumu Fraser Institute 2021 Mining Perceptions Survey. Celkově se umístila na předních příčkách v rámci regionu.
Bogota už o prázdninách spouští obří projekt na sdílení kol, elektrokol a handbiků
Kolumbie Kolumbie
| 13. 5. 2022
V Bogotě se rozbíhá nový projekt sdílených kol. Spuštěn má být už v září. Bude vybudováno 300 veřejných stanic pro 3300 sdílených kol. Přitom nepůjde jen o kola mechanická a elektrická, ale i bicykly na ruční pohon či kola vybavená boxy nebo nosítky pro přepravu dětí.
Prodeje aut v Kolumbii rostou. Daří se i elektromobilům
Kolumbie Kolumbie
| 9. 5. 2022
Během prvních čtyř měsíců letošního roku vzrostl kolumbijský automobilový průmysl o 2,8 %. Nejvýznamnější nárůst zaznamenal sektor elektromobilů.
Kolumbie za poslední čtyři roky investovala do letištní infrastruktury 1,1 bilionu pesos
Kolumbie Kolumbie
| 19. 4. 2022
Podle organizace Aerocivil loni leteckou přepravu v zemi využilo 30,5 milionu cestujících. Jedna z nejvýznamnějších investic posledních let se pravděpodobně týká leteckých terminálů. Podle údajů přesáhly investice do letišť v zemi v přepočtu přibližně 6,63 miliardy korun.
Pandemie covid-19 je v Kolumbii na ústupu.
Kolumbie Kolumbie
| 13. 4. 2022
Počty nakažených v Kolumbii nadále klesají. Země ukončí takzvaný Národní očkovací plán, po kterém bude následovat nová fáze imunizačního programu. Také se chystají investice do zdravotnického systému.