Aktuality ze světa

Aktuální zprávy ze zahraničí, dobré rady pro obchodování, novinky ve světě a trendy. 
 

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokality Kolumbie

Revoluční změny v minimální mzdě v Kolumbii
Kolumbie Kolumbie
| 26. 12. 2022
Ministryně práce Gloria Inés Ramírezová potvrdila podepsání dekretu o zvýšení minimální mzdy, který vstoupí v platnost 1. ledna 2023.
Kolumbijský prezident Petro chce vytvořit Národní agenturu pro digitální bezpečnost
Kolumbie Kolumbie
| 15. 12. 2022
Vláda prezidenta Gustava Petra chce v následujících letech vytvořit Národní agenturu pro digitální bezpečnost, která povede k bezpečnému digitálnímu ekosystému.
Nová daňová reforma do budoucna ovlivní kolumbijský těžební sektor. Zejména produkci uhlí
Kolumbie Kolumbie
| 7. 12. 2022
Navzdory očekávání, že ceny různých nerostů, hlavně uhlí, zůstanou v příštím roce stabilní, se kolumbijský těžařský průmysl obává dopadů, které by mohla mít nová daňová reforma a s ní i další právní úpravy plánované současným prezidentem Gustavem Petrem. Do roku 2050 se na základě přijetí závazků...
Brzy započne dostavba nemocnice v kolumbijské Pamploně
Kolumbie Kolumbie
| 2. 12. 2022
Do dvouletého plánu veřejných investic do zdraví Kolumbie zapsala nový projekt. Nemocnice San Juan de Dios v Pamploně v deparmentu de Norte Santander dostane nový trakt.
Kolumbijci zvyšují spotřebu piva na osobu
Kolumbie Kolumbie
| 29. 11. 2022
Spotřeba piva na osobu má již po několik let v Kolumbii značně rostoucí trend. Dokonce v posledních letech předběhla regionální sousedy jako jsou Peru a Ekvádor.
Mezi kolumbijskými městy Bogotou a La Calerou bude vystavěn nový tunel
Kolumbie Kolumbie
| 25. 11. 2022
Mezi územím hlavního města Kolumbie, Bogoty, a o několik kilometrů východně vzdáleným městem La Calera bude v následujících letech vystavěn nový tunel. Tento projekt o něco více ulehčí dopravě v rámci Bogoty a jejího nejbližšího okolí.
Kolumbie vyčlení bilion pesos na sociální programy
Kolumbie Kolumbie
| 25. 11. 2022
Kolumbie navyšuje rozpočet na sociální programy související se sektorem vody a základní hygieny o jeden bilion kolumbijských pesos. Peníze poslouží při přestavbě infrastruktury, domů a bytových jednotek v nejchudších částech v zemi.
Kolumbijská Bogota se dočkala nového systému sdílených kol
Kolumbie Kolumbie
| 18. 11. 2022
V pondělí 31. října se na území Bogoty spustil systém sdílených kol. K tomuto dnu společnost Tembici, která službu poskytuje, nainstalovala tento systém na západním území hlavního města mezi 127. společně s 6. a 7. ulicí.
Zdravotní systém v Kolumbii patří mezi 10 nejlepších na světě
Kolumbie Kolumbie
| 10. 11. 2022
Kolumbijská republika patří do první desítky zemí na světě s nejlepším zdravotním systémem. Nicméně i tak má určité nedostatky, a to především z hlediska infrastruktury.
Expoconstrucción y Expodesign 2023. Nejvyznamnější veletrh stavebního sektoru v Kolumbii
Kolumbie Kolumbie
| 27. 10. 2022
Po roční přestávce se příští rok v srpnu bude konat 17. ročník významného stavebního veletrhu Expoconstrucción y Expodesign 2023 v kolumbijské Bogotě.