Aktuality ze světa

Aktuální zprávy ze zahraničí, dobré rady pro obchodování, novinky ve světě a trendy. 
 

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokality Peru

EU vede Peru k udržitelnému hospodářství
Peru Peru
| 21. 10. 2022
V září proběhl v Limě 5. ročník Mezinárodního fóra o oběhovém hospodářství (FIEC). Inciativa EU, která má podpořit Peru na cestě k oběhovému hospodářství a udržitelným městům, disponuje prostředky ve výši jedné miliardy eur.
Podnikatel Rafael López Aliaga se stal primátorem hlavního města Peru
Peru Peru
| 7. 10. 2022
Zástupce strany Renovación Popular vyhrál s velmi těsným rozdílem komunální volby a vrací se tak po 12 letech do vedení Limy. Od druhého místo jej dělilo 47 tisíc hlasů.
Kanceláře CzechTrade Chile, Brazílie a Peru jsou na Moravě. Firmám představují novinky z Latinské Ameriky
Chile Chile
Kolumbie Kolumbie
Brazílie Brazílie
Mexiko Mexiko
Peru Peru
| 22. 9. 2022
Ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade z Latinské Ameriky podnikli v polovině září týdenní roadshow po severní Moravě a Zlínském kraji. Podnikatele seznámili s exportním potenciálem do Brazílie, Chile a Peru.
Výstavba peruánský přístavu Chancay vygeneruje 7500 pracovních míst
Peru Peru
| 21. 9. 2022
Čína staví 80 kilometrů severně od Limy nový megapřístav. Bude klíčovým článkem obchodu mezi Latinskou Amerikou a Asií. Peru se tak stane hlavním logistickým centrem Tichomoří pro Latinskou Ameriku.
Peru je světový lídr v pěstování organické kávy
Peru Peru
| 12. 9. 2022
Ideální klimatické prostředí a tradiční zemědělské zázemí dělají z Peru jednoho z největších producentů kávy na světě. Silná stránka Peru tkví v organických a speciálních kávách, po kterých v posledních letech strmě roste světová poptávka.
Live shopping bude vévodit peruánskému trhu s e-commerce
Peru Peru
| 22. 8. 2022
Společnost Vtex, která se zabývá vývojem softwaru pro e-commerce, odhaduje, že počátkem roku 2022 až 70% peruánských obchodníků přijme živé přenosy jako jeden z nástrojů prodeje.
Peru řeší zemědělskou krizi a nedostatek hnojiv
Peru Peru
| 13. 6. 2022
Vláda alokovala miliardu solů na nákup hnojiv a jedná s potenciálními zprostředkovateli. Nedostatek hnojiv pro zemědělský sektor je důsledkem války na Ukrajině i doznívající pandemie a narušených dodavatelsko-odběratelských vztahů..
Peru a jeho ekonomické perspektivy
Peru Peru
| 16. 5. 2022
Mezinárodní měnový fond koncem dubna uveřejnil roční hodnocení. Zmírnila se chudoba v zemi, vzrostlo HDP a do příštích let se očekává nárůst v exportu i importu.
Turismus v Peru v prvním čtvrtletí rekordně vzrostl
Peru Peru
| 16. 5. 2022
Meziroční nárůst turistů, které Peru přivítalo od ledna do března, činí 698 %. Turismus má přispívat 2,5 % k národnímu HDP.
Rostoucí ceny pohonných hmot vyvolávají v Peru krizi
Peru Peru
| 19. 4. 2022
V Peru stávkují přepravci, na kterých je závislá velká část ekonomiky. Vláda přijímá opatření pro snížení cen pohonných hmot a jedná s přepravci o jejich požadavcích, aby zastavila nepokoje.