Aktuality ze světa

Aktuální zprávy ze zahraničí, dobré rady pro obchodování, novinky ve světě a trendy. 
 

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokality Peru

Peru řeší zemědělskou krizi a nedostatek hnojiv
Peru Peru
| 13. 6. 2022
Vláda alokovala miliardu solů na nákup hnojiv a jedná s potenciálními zprostředkovateli. Nedostatek hnojiv pro zemědělský sektor je důsledkem války na Ukrajině i doznívající pandemie a narušených dodavatelsko-odběratelských vztahů..
Peru a jeho ekonomické perspektivy
Peru Peru
| 16. 5. 2022
Mezinárodní měnový fond koncem dubna uveřejnil roční hodnocení. Zmírnila se chudoba v zemi, vzrostlo HDP a do příštích let se očekává nárůst v exportu i importu.
Turismus v Peru v prvním čtvrtletí rekordně vzrostl
Peru Peru
| 16. 5. 2022
Meziroční nárůst turistů, které Peru přivítalo od ledna do března, činí 698 %. Turismus má přispívat 2,5 % k národnímu HDP.
Rostoucí ceny pohonných hmot vyvolávají v Peru krizi
Peru Peru
| 19. 4. 2022
V Peru stávkují přepravci, na kterých je závislá velká část ekonomiky. Vláda přijímá opatření pro snížení cen pohonných hmot a jedná s přepravci o jejich požadavcích, aby zastavila nepokoje.
Česká vína bodují v Peru
Peru Peru
| 13. 4. 2022
Česká vína z vinařství Vinařství Piálek & Jäger oslnila na prezentaci organizované zahraniční kanceláří CzechTrade Peru jak všechny účastníky, tak i známého místního someliéra Giovanniho Bissa.
Peru je nestabilnější jihoamerickou ekonomikou
Peru Peru
| 28. 2. 2022
Podle agentury Bloomberg Peru nahradilo Chile coby zemi s nejstabilnější ekonomikou v regionu.
Live shopping bude v Peru vévodit trhu s e-commerce
Peru Peru
| 28. 1. 2022
Společnost Vtex, která se zabývá vývojem softwaru pro e-commerce odhaduje, že počátkem roku 2022 až 70 % peruánských obchodníků přijme živé přenosy jako jeden z nástrojů prodeje.
Peru rozšiřuje genetickou banku o etiopskou kávu
Peru Peru
| 29. 11. 2021
Ministerstvo pro zemědělský rozvoj schválilo import zárodečné plazmy kávy vysoké genetické kvality a etiopského původu, aby zvýšilo potenciálu pěstování kávy v zemi a její odolnosti vůči parazitům.
CzechTrade Peru na strojírenském veletrhu v Brně
Peru Peru
| 29. 11. 2021
Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně 2021 přinesl peruánské kanceláři agentury CzechTrade možnost prezentovat specifik pro vstup na trh a poskytl půdu pro setkání s českými firmami.
Letiště v Limě bude fungovat na obnovitelné energii
Peru Peru
| 1. 10. 2021
Představitelé hlavního peruánského letiště Jorge Chávez a společnosti ENGIE podepsali smlouvu na dodávku 100% obnovitelné energie pro stávající letištní terminál i pro projekt rozšíření letiště.