Aktuality ze světa

Aktuální zprávy ze zahraničí, dobré rady pro obchodování, novinky ve světě a trendy. 
 

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokality Čína

Starbucks otevře v Číně do konce roku 6000 obchodů
Čína Čína
| 14. 6. 2022
Podle průzkumu zveřejněného mediální platformou Yicai má Šanghaj více kaváren než kterékoli jiné město na světě. Vzhledem k tomu, že se město po nejnovější epidemii COVID-19 vrací k normálu, káva je opět na denním pořádku lidí ve městě.
Čína vydala návrh Katalogu podporovaných odvětví pro zahraniční investice na rok 2022. Signalizuje nové příležitosti
Čína Čína
| 8. 6. 2022
Zdůrazňujeme nové příležitosti v čínském návrhu Katalogu 2022 podporovaných odvětví pro zahraniční investice, který obsahuje 1435 položek. Ty jsou v souladu s čínskými plány přilákat zahraniční investice do technologicky vyspělé výroby, odvětví služeb orientovaných na výrobu, jakož i do...
Investice do zelených a nízkouhlíkových technologií Číně
Čína Čína
| 6. 6. 2022
Přechod Číny na zelené, nízkouhlíkové a oběhové hospodářství bude mít dalekosáhlý socioekonomický, průmyslový a obchodní dopad, protože ekonomické a spotřební chování bude přímo souviset s pokrokem země v boji proti změně klimatu a zhoršování životního prostředí.
Čína Čína
| 17. 5. 2022
Metaverse se v Číně stalo novým módním slovem a přináší řadu nových a vzrušujících obchodních příležitostí. Čínské technologické společnosti začaly testovat vodu vývojem aplikací typu metaverse, ochrannou známkou frází souvisejících s metaversem a investováním do segmentu VR/AR.
Čína Čína
| 5. 4. 2022
Jak se Čína dívá na společnou prosperitu a její vliv na politické reformy a iniciativy země, které by mohly ovlivnit obchodní aktivity a vládní priority v nadcházejících letech?
Čínský Shenzhen se mění na mezinárodní centrum spotřeby
Čína Čína
| 4. 4. 2022
Nový soubor opatření se snaží zvýšit spotřebu Shenzhenu a přeměnit město na regionální nákupní centrum. Opatření zahrnují peněžní pobídky pro domácí a zahraniční značky, aby se ve městě usadily, stejně jako politiky pro zlepšení spotřebitelského prostředí prostřednictvím rozvoje infrastruktury...
V zóně volného obchodu v čínském Hainanu raketově roste dovozu zdravotnických prostředků. Meziročně o 1500 procent
Čína Čína
| 29. 3. 2022
Preferenční politiky a institucionální inovace posílily dovoz licencovaných léků a zdravotnických prostředků v čínské provincii Hainan a proměnily mezinárodní pilotní zónu lékařské turistiky Boao Lecheng na klíčový kanál, kterým jsou inovativní lékařské produkty uváděny do Číny, uvedly místní úřady.
Čína chce mít do tří let 50 000 vozidel na vodík
Čína Čína
| 24. 3. 2022
Čína podpoří produkci zeleného vodíku, paliva s nulovými emisemi uhlíku vyrobeného z obnovitelných zdrojů energie, aby dosáhla svého uhlíkového vrcholu a uhlíkové neutrality. Do roku 2025 Čína zavede relativně kompletní systém rozvoje vodíkového energetického průmyslu s výrazně zlepšenými...
Čínské investice v Evropě v roce 2021 opět rostly
Čína Čína
| 23. 3. 2022
Po propadu investic čínských společností v Evropě v roce 2020 souvisejícím s pandemií se počet transakcí znovu zvýšil a v roce 2021 dosáhl 155, vyplývá ze studie poradenské firmy Ernst & Young (EY) Německo.
Čína pokračuje v reformování státních podniků, aby zvýšila jejich efektivitu
Čína Čína
| 16. 3. 2022
Letošní vládní pracovní zpráva objasnila klíčové úkoly státních podniků v Číně, včetně hlavního úkolu - reformovat státní podniky.