Aktuality ze světa

Aktuální zprávy ze zahraničí, dobré rady pro obchodování, novinky ve světě a trendy. 
 

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokality Rumunsko

Rumunská vláda navrhuje 6 miliard eur z veřejného rozpočtu do jaderné energetiky
Rumunsko Rumunsko
| 28. 12. 2022
Rumunská vláda 19. prosince schválila návrh zákona, který stanoví podmínky veřejné podpory poskytnuté na projekt dvou nových reaktorů v jaderné elektrárně Cernavoda za 6 miliard eur.
Infrastrukturní projekty financované z rozpočtu přispívají k růstu stavebního trhu v Rumunsku
Rumunsko Rumunsko
| 20. 12. 2022
Index stavebních prací v Rumunsku v říjnu meziročně vzrostl o 34,3 %. Tažený je sektorem inženýrských staveb (meziročně +50 %) a nebytových budov (meziročně +42 %).
Zvýšené provozní náklady činí z Rumunska osmý nejatraktivnější výrobní trh v Evropě
Rumunsko Rumunsko
| 14. 12. 2022
Růst nákladů na pracovní sílu, nemovitosti a energii řadí Rumunsko na 8. místo mezi nejatraktivnějšími výrobními trhy v Evropě, po zemích jako je Česká republika, Polsko, Maďarsko nebo Portugalsko, a zároveň je podle údajů celosvětově na 22. místě. studie Manufacturing Risk Index 2022 od realitní...
Rumunský farmaceutický trh vzrostl meziročně o pětinu
Rumunsko Rumunsko
| 30. 11. 2022
Hodnota farmaceutického trhu v Rumunsku meziročně vzrostla v období 12 měsíců mezi říjnem 2021 a zářím 2022 o 21 % na celkem 24 miliard lei (5 miliard eur). Trh se měří distribuční cenou.
Stavební činnost v Rumunsku ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 16,4 %
Rumunsko Rumunsko
| 28. 11. 2022
Index stavebních prací, který odráží objem prací provedených v odvětví (ve srovnatelném vyjádření), se podle rumunského statistického úřadu ve třetím čtvrtletí letošního roku zvýšil o 16,4 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Byl to nejvyšší meziroční nárůst od konce roku 2019.
Mzdy Rumunů rostou rychle, ale druhé čtvrtletí v řadě zaostávají za inflací
Rumunsko Rumunsko
| 22. 11. 2022
Čistá průměrná mzda v Rumunsku ve 3. čtvrtletí meziročně vzrostla o 12,9 % na 3970 lei (808 eur). Vysoká inflace však podle údajů zveřejněných statistickým úřadem INS proměnila nominální růst v meziroční pokles o 2,2 %.
V Rumunsku se 12. ročník Black Friday
Rumunsko Rumunsko
| 25. 10. 2022
Přední online a offline rumunský elektro-IT prodejce Altex, který také provozuje tržiště, spouští od 27. října měsíční slevovou kampaň – týden poté, co jeho konkurent Flanco zahájil desetidenní akci Black Friday.
Dr. Max přebírá rumunský distribuční a lékárenský řetězec Gedeon Richter
Rumunsko Rumunsko
| 25. 10. 2022
Český lékárenský řetězec Dr. Max Group, ovládaný investičním fondem Penta Investments, pokračuje v expanzi na rumunském trhu akvizicí lékáren a distribuční divize maďarské skupiny Gedeon Richter. Podle zdrojů Ziarul Financiar je transakce oceněna na více než 20 milionů eur.
Wizz Air usiluje stát se národním leteckým dopravcem Rumunska
Rumunsko Rumunsko
| 20. 10. 2022
„Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air nemá dostatečnou kapacitu, pokud jde o letadla, aby zaplnila mezeru po Blue Air, ale uvidíme, co dokážeme příští rok," řekl výkonný ředitel József Váradi v rozhovoru pro Economica.net. Jedná se o neočekávanou příležitost vytvořenou krachem...
CzechTrade připravil spolu s partnery dny e-commerce v Bukurešti. Rumunsku představil 7 českých e-shopů
Rumunsko Rumunsko
| 30. 9. 2022
V každé zemi, kde agentura CzechTrade provozuje svoji kancelář, se objevují příležitosti pro české společnosti v mnoho rozličných oborech. Úkolem ředitelů místních kanceláří je tyto příležitosti vyhledávat, analyzovat a následně připravovat aktivity, které v těchto oborech pomohou českým...