Aktuality ze světa

Aktuální zprávy ze zahraničí, dobré rady pro obchodování, novinky ve světě a trendy. 
 

Popis filtru: Zobrazeny záznamy z lokalit Belgie, Lucembursko, Nizozemsko

Nizozemci schválili kvóty pro podíl žen v dozorčích radách
Nizozemsko Nizozemsko
| 29. 9. 2021
Nizozemský senát hlasoval pro legislativu, která zavede povinnou kvótu pro dozorčí rady kótovaných společností pro zajištění alespoň 30 % žen. Legislativa navíc zavazuje 5000 největších firem v zemi, aby stanovily konkrétní cíle, které zajistí větší rovnováhu mezi úrovní představenstva a vyššího...
Růst cen plynu vyřazuje malé hráče z nizozemského trhu
Nizozemsko Nizozemsko
| 28. 9. 2021
"Řada malých energetických společností v Nizozemsku začíná pociťovat tlak kvůli rostoucím cenám plynu a může doufat v mírnou zimu,“ uvedl deník Financieele Dagblad. Někteří mohou dokonce zkrachovat, protože se proti zvýšení cen nezabezpečili. "Jsou to společnosti, které nevlastní zásoby plynu a...
Záchrana pracovních míst v Nizozemsku
Nizozemsko Nizozemsko
| 27. 9. 2021
Vládní opatření zachránila ekonomiku.
Nizozemsko zaostává v organickém zemědělství
Nizozemsko Nizozemsko
| 27. 9. 2021
Pouhá čtyři procenta orné půdy v Nizozemsku byla v roce 2020 certifikována jako ekologická. To je přibližně 74 000 hektarů pole. Organické zahradnictví a pěstitelství vykázalo největší nárůst a pěstování ekologických květin a rostlin vyskočilo o 17 % ve srovnání s rokem 2019.
Nizozemský on-line supermarket Picnic získá 600 milionů eur
Nizozemsko Nizozemsko
| 16. 9. 2021
Picnic, který začal v Amersfoortu v roce 2015, se rychle rozšiřuje. S novou investicí si společnost klade za cíl rychlejší růst mimo hranice země. Týká se to hlavně Francie a Německa, kde je on-line supermarket aktivní od roku 2018. Zde začal rozvoz potravin domů loni na jaře.
Nizozemsku se díky koroně daří eliminovat emise
Nizozemsko Nizozemsko
| 4. 9. 2021
Silný pokles emisí skleníkových plynů v průběhu roku 2020 znamená, že Nizozemsko dosáhlo klimatických cílů, tedy jejich poklesu o 25 procent ve srovnání s rokem 1990.
Nizozemsko zakročilo proti nevyžádaným nabídkám a reklamám
Nizozemsko Nizozemsko
| 26. 7. 2021
Dne 1. července 2021 vstoupil v platnost zákon o telekomunikacích. Již nebude možné volat napřímo potenciálnímu zákazníkovi, s nímž neexistuje žádná forma vztahu (cold calling), tedy nevyžádaný hovor. Do jaké míry se zákon týká obchodního zástupce nebo dovozce do Nizozemska?
Nizozemské odbory a zaměstnavatelé dosáhli dohody o reformě trhu práce
Nizozemsko Nizozemsko
| 3. 6. 2021
Dohoda má poskytnout větší jistotu agenturním a nezávislým pracovníkům. Vládní poradní výbor SER doporučuje zrušit smlouvy na nula hodin a umožnit lidem mít možnost pracovat u stejného zaměstnavatele pouze na dobu určitou.
Nizozemsko-francouzský koncern KLM je pod drobnohledem Evropského soudu
Nizozemsko Nizozemsko
| 20. 5. 2021
Letecká společnost KLM a ministerstvo financí mají Bruselu poskytnout informace o vyplacení státní podpory.
Belgie chystá na červen výraznější vlnu rozvolnění
Belgie Belgie
| 14. 5. 2021
Otevřít by měly vnitřní prostory kaváren restaurací, povoleny budou kulturní akce, včetně divadel a kin, otevřou sportoviště, fitness centra či sauny